Debaty, spotkania, spektakle i wystawy. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza

Polecam informacje o najbliższych wydarzeniach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury. Sprawdźcie także kalendarz TUTAJ.

Debata nt. energii jądrowej

W ramach IX Festiwalu Filozofii, w środę 7 września w Muzeum Nowoczesności przy ul. Knosały 3b odbędzie się debata z udziałem Marka Rabińskiego (Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Polskie Towarzystwo Nukleoniczne), Piotra Romanowskiego (Greenpeace) oraz Jana Wadowskiego (Politechnika Wrocławska). Spotkanie pn. „Czy potrzebujemy energii jądrowej?”, które rozpocznie się o godz. 17:30, poprowadzi Michał Krawiel z „Gazety Olsztyńskiej”. Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Kultury i Instytut Filozofii UWM.

Wstęp wolny.

Dr Brenda opowie o postawach kresowian

W sali kameralnej Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury, w czwartek 8 września o godz. 17:00, odbędzie się pierwsza po letniej przerwie prelekcja z cyklu Czwartki Wileńskie, organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej. Wykład zatytułowany „Postawy kresowian w latach 40. XX w. na Warmii i Mazurach” poprowadzi Naczelnik Delegatury IPN w Olsztynie, dr Waldemar Brenda.

Wstęp wolny.

Sylwia Chutnik i Łukasz Adamski o  POPpatriotyzmie w Galerii Rynek

Czym jest dziś miłość do Ojczyzny, jak zdefiniować „naród”, czy istnieje „pamięć narodowa” i jakie znaczenie dla tych pojęć ma popkultura. Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można usłyszeć podczas czwartkowego (8 września) spotkania pn. „POPpatriotryzm” w staromiejskiej Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury. W organizowanej w ramach programu Olsztyńskie Obserwatorium Kultury dyskusji o modzie, historii i Polsce, która rozpocznie się o godz. 18:00, wezmą udział pisarka Sylwia Chutnik i krytyk filmowy Łukasz Adamski.

Wstęp wolny.

Sobotni festyn Bezpieczny Olsztyn

O godz. 14:00 rozpocznie się tegoroczna edycja festynu Bezpieczny Olsztyn, organizowanego przez Urząd Miasta Olsztyna oraz Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień. 10 września na Starym mieście m.in.: wystawa sprzętu pożarniczego, policyjnego i ratunkowego, konkursy rodzinne, mobilne miasteczko rowerowe, animacje dla dzieci i młodzieży oraz widowisko akrobatyczne Piotra Bielaka. A wieczorem w amfiteatrze dwa koncerty. Wystąpią: Świąteczna Kapela z Dobrego Miasta oraz gwiazda wieczoru – Halina Kunicka.

Wstęp wolny.

Malarstwo Lilli Bartnikowskiej w Galerii Sąsiedzi

W poniedziałek 12 września w staromiejskiej Galerii Sąsiedzi Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbędzie się wernisaż nowej wystawy malarstwa Lilli Bartnikowskiej, zatytułowanej „Radość tworzenia”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00. Ekspozycję będzie można oglądać w poniedziałki w godz. 15:00-19:00.

Wstęp wolny.

„Śmierć Kalibana” w wykonaniu Kokonu

„Śmierć Kalibana” to spektakl autorstwa Magdy Fertacz – absolwentki studiów dziennikarskich, dramatopisarki, autorki scenariuszy filmowych, piosenek i opowiadań. Spektakl mówiący o problemach krajów trzeciego świata, palącym problemie uchodźców, naszym stosunku do nich i pomyśle na rozwiązanie tego problemu. W poniedziałek 12 września o godz. 18:00 w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena sztukę zaprezentuje działająca przy MOK Grupa Teatralna „Kokon”.

Wstęp wolny.

UWAGA!

Po przedstawieniu odbędzie się nabór do Grupy.

Warmia Mazury Design Festival – trzy wystawy w galeriach MOK

W ramach Warmia Mazury Design Festival w galeriach Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie będzie można oglądać trzy nowe wystawy. 12 września o godz. 18:00 w Galerii Amfilada w Kamienicy Naujacka odbędzie się wernisaż wystaw „Dizajn u źródeł” oraz „Uwolnić projekt”, organizowanych przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Stowarzyszenie „Z siedzibą w Warszawie” oraz Zamek Cieszyn. Zaś 13 września o godz. 17:00 w Galerii Rynek wernisaż wystawy „Dizajn z Warmii”. Prace będzie można oglądać do 10 października.

Wstęp wolny.

Grupa Niemoc zagra w Galerii Rynek

Niemoc to trio młodych muzyków z Zielonej Góry, które w swojej twórczości porusza się w obszarach post-wave/experimental indie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zespół można było usłyszeć na OFF Festivalu w Katowicach, we Wrocławiu na MFF Nowe Horyzonty i łódzkim festiwalu Domoffon. 16 września grupa wystąpi w staromiejskiej Galerii Rynek. Organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie koncert rozpocznie się o godz. 20:00.

Wstęp wolny.