Debaty, spotkania, spektakle i wystawy. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza

  0

  www.rabatol.pl  Polecam informacje o najbliższych wydarzeniach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury. Sprawdźcie także kalendarz TUTAJ.

  Debata nt. energii jądrowej

  W ramach IX Festiwalu Filozofii, w środę 7 września w Muzeum Nowoczesności przy ul. Knosały 3b odbędzie się debata z udziałem Marka Rabińskiego (Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Polskie Towarzystwo Nukleoniczne), Piotra Romanowskiego (Greenpeace) oraz Jana Wadowskiego (Politechnika Wrocławska). Spotkanie pn. „Czy potrzebujemy energii jądrowej?”, które rozpocznie się o godz. 17:30, poprowadzi Michał Krawiel z „Gazety Olsztyńskiej”. Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Kultury i Instytut Filozofii UWM.

  Wstęp wolny.

  Dr Brenda opowie o postawach kresowian

  W sali kameralnej Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury, w czwartek 8 września o godz. 17:00, odbędzie się pierwsza po letniej przerwie prelekcja z cyklu Czwartki Wileńskie, organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej. Wykład zatytułowany „Postawy kresowian w latach 40. XX w. na Warmii i Mazurach” poprowadzi Naczelnik Delegatury IPN w Olsztynie, dr Waldemar Brenda.

  Wstęp wolny.

  Sylwia Chutnik i Łukasz Adamski o  POPpatriotyzmie w Galerii Rynek

  Czym jest dziś miłość do Ojczyzny, jak zdefiniować „naród”, czy istnieje „pamięć narodowa” i jakie znaczenie dla tych pojęć ma popkultura. Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można usłyszeć podczas czwartkowego (8 września) spotkania pn. „POPpatriotryzm” w staromiejskiej Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury. W organizowanej w ramach programu Olsztyńskie Obserwatorium Kultury dyskusji o modzie, historii i Polsce, która rozpocznie się o godz. 18:00, wezmą udział pisarka Sylwia Chutnik i krytyk filmowy Łukasz Adamski.

  Wstęp wolny.

  Sobotni festyn Bezpieczny Olsztyn

  O godz. 14:00 rozpocznie się tegoroczna edycja festynu Bezpieczny Olsztyn, organizowanego przez Urząd Miasta Olsztyna oraz Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień. 10 września na Starym mieście m.in.: wystawa sprzętu pożarniczego, policyjnego i ratunkowego, konkursy rodzinne, mobilne miasteczko rowerowe, animacje dla dzieci i młodzieży oraz widowisko akrobatyczne Piotra Bielaka. A wieczorem w amfiteatrze dwa koncerty. Wystąpią: Świąteczna Kapela z Dobrego Miasta oraz gwiazda wieczoru – Halina Kunicka.

  Wstęp wolny.

  Malarstwo Lilli Bartnikowskiej w Galerii Sąsiedzi

  W poniedziałek 12 września w staromiejskiej Galerii Sąsiedzi Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbędzie się wernisaż nowej wystawy malarstwa Lilli Bartnikowskiej, zatytułowanej „Radość tworzenia”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00. Ekspozycję będzie można oglądać w poniedziałki w godz. 15:00-19:00.

  Wstęp wolny.

  „Śmierć Kalibana” w wykonaniu Kokonu

  „Śmierć Kalibana” to spektakl autorstwa Magdy Fertacz – absolwentki studiów dziennikarskich, dramatopisarki, autorki scenariuszy filmowych, piosenek i opowiadań. Spektakl mówiący o problemach krajów trzeciego świata, palącym problemie uchodźców, naszym stosunku do nich i pomyśle na rozwiązanie tego problemu. W poniedziałek 12 września o godz. 18:00 w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena sztukę zaprezentuje działająca przy MOK Grupa Teatralna „Kokon”.

  Wstęp wolny.

  UWAGA!

  Po przedstawieniu odbędzie się nabór do Grupy.

  Warmia Mazury Design Festival – trzy wystawy w galeriach MOK

  W ramach Warmia Mazury Design Festival w galeriach Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie będzie można oglądać trzy nowe wystawy. 12 września o godz. 18:00 w Galerii Amfilada w Kamienicy Naujacka odbędzie się wernisaż wystaw „Dizajn u źródeł” oraz „Uwolnić projekt”, organizowanych przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Stowarzyszenie „Z siedzibą w Warszawie” oraz Zamek Cieszyn. Zaś 13 września o godz. 17:00 w Galerii Rynek wernisaż wystawy „Dizajn z Warmii”. Prace będzie można oglądać do 10 października.

  Wstęp wolny.

  Grupa Niemoc zagra w Galerii Rynek

  Niemoc to trio młodych muzyków z Zielonej Góry, które w swojej twórczości porusza się w obszarach post-wave/experimental indie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zespół można było usłyszeć na OFF Festivalu w Katowicach, we Wrocławiu na MFF Nowe Horyzonty i łódzkim festiwalu Domoffon. 16 września grupa wystąpi w staromiejskiej Galerii Rynek. Organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie koncert rozpocznie się o godz. 20:00.

  Wstęp wolny.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  wpDiscuz