Zagłosuj w budżecie obywatelskim!

5

Jest doskonałą szansą, by zmieniać najbliższe otoczenia, ale i całe miasto. Od 8 września mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur czwarty już raz będą głosować w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim.

Przedsięwzięcie jest oryginalną formą konsultacji społecznych. Ich uczestnicy rozpoznają najpilniejsze potrzeby swojego osiedla, wsłuchują się w głos mieszkańców, przygotowują propozycję, a potem każdy mieszkaniec, który ukończył 15. rok życia może zdecydować, które zadanie będzie realizowane.

W ten sposób powstały m.in. pumptrack na os. Grunwaldzkim, boisko przy al. Sybiraków, zorganizowany został Olsztyn RAP Festiwal, wyremontowano mnóstwo chodników albo wybudowano ścieżki rowerowe. W ostatnim przypadku niebywałą konsekwencją wykazali się mieszkańcy Redykajn, którzy w każdej edycji zgłaszali fragment traktu. Dzięki temu cieszą się teraz  z półtorakilometrowej nowej i bezpiecznej drogi dla jednośladów.

– Na trasę rowerową co roku głosowałam z całą rodziną- mówi pani Anna. – Oczywiście czujemy ogromną satysfakcję z tego, że wspólnie osiągnęliśmy cel i nasze osiedle jest bardziej funkcjonalne.

Na tegoroczny budżet zarezerwowane zostało ponad 3,7 mln złotych. Osiedlowe zadania mają wartość nie większą, niż 110 tys. złotych, cztery zintegrowane – 300 tys. W jaki sposób głosować – to dokładnie wyjaśniamy na stronie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na głosy czekamy do 18 września. Można to zrobić poprzez Internet albo odwiedzając jeden z 45 punktów, w których znajdują się urny i specjalnie przygotowane karty. Wybrane w ten sposób zadania będą realizowane w 2017 roku.

– Gorąco zachęcam do udziału w głosowaniu – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – To świetna okazja do decydowaniu o przyszłości naszego miasta. Wystarczy wspomnieć, że zadania dotychczas  zrealizowane w budżecie obywatelskim mają wartość prawie 13 mln złotych!

Dlatego zachęcamy do zapoznania się z każdym ze 129 złożonych przez mieszkańców wniosków. To zdecydowanie powinno ułatwić podjęcie jak najlepszej decyzji. O tym, które zadania zostaną zrealizowane w następnym roku, dowiemy się ostatniego dnia września.

[głosowanie – Olsztyński Budżet Obywatelski]

5 KOMENTARZE

  1. Zwracam się do szanownych kolegów i koleżanek o wsparcie w głosowaniu w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim na projekt budowy boiska dla dzieci na osiedlu Jaroty.

    PROJEKT ZINTEGROWANY NR 27 – Budowa boiska do piłki ręcznej z infrastrukturą do rozgrywek w piłkę siatkową, koszykową oraz badmintona w rejonie ulicy Witosa. (boisko ma szansę powstać na działce między blokami przy Witosa 23 a osiedlem domków jednorodzinnych).

    Nasz projekt zechciał wesprzeć Marcin Malewski – zawodnik Warmii Traveland Olsztyn. Mam nadzieję, że wsparcie Marcina i Państwa pomoc i zaangażowanie pozwolą na zrealizowanie projektu w nadchodzącym roku.

  2. Zachęcam do głosowania na zintegrowany (ogólnomiejski) projekt nr 24 „Budowa tartanowej bieżni lekkoatletycznej w Parku nad Jeziorem Czarnym” Z góry dziękuję za oddany głos 🙂

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here