Szczycieńscy kryminalni zatrzymali 2 nieletnich sprawców kradzieży z włamaniem. 16-latkowie w nocy z 31 sierpnia na 1 września br. włamali się do jednego z kiosków i pizzerii na terenie miasta. Dostając się do środka ukradli m.in. butlę gazową, gaśnicę oraz wyroby tytoniowe. Teraz młodzi mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W miniony czwartek szczycieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z kiosków na terenie miasta. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie, a następnie ustalili, że na tej samej ulicy doszło również do włamania do jednej z pizzerii. Funkcjonariusze natychmiast poinformowali o tym fakcie właściciela.

Okazało się, że łupem sprawców padła m.in. butla gazowa, gaśnica oraz wyroby tytoniowe o wartości blisko 300 złotych.

Przeprowadzone czynności szczycieńskich kryminalnych, jeszcze tego samego dnia, doprowadziły do ustalenia sprawców kradzieży z włamaniem. Okazało się, że byli to dwaj młodzi mieszkańcy Szczytna. 16-latkowie wypoczywali na jednej z plaż w gminie Szczytno, gdy szczycieńscy kryminalni poinformowali ich o przyczynie zatrzymania.

W trakcie składania wyjaśnień młodzieńcy przyznali się do włamania do kiosku i pizzerii, a także do kilku innych czynów. Jeden z nich był poszukiwany przez młodzieżowy ośrodek szkolno-wychowawczego, z którego samowolnie się oddalił.