Kasia i Maciej Marczewscy przebywają Polskę wzdłuż i w szerz. Autorzy bloga „Ruszaj w drogę” zawitali także na Warmię i do Olsztyna.

Mają ponad 10 tys. fanów na Facebooku, występują w mediach i współpracują z każdym z województw przy promowaniu naszego kraju. Na początku lipca spędzili 10 dni na Warmii, gdzie odwiedzili 12 miast i miasteczek.

– Gdy znajomi dowiedzieli się, że będziemy pisać blog o podróżowaniu po Polsce, spoglądali na nas z domieszką zdziwienia i politowania – piszą autorzy o swoim dziele. – Blog tylko o zwiedzaniu Polski? A kto chciałby to czytać? Najwyraźniej nie uchodziliśmy w ich oczach za zbyt poważnych. Trzy lata później politowanie zamieniło się w podziw.

W naszym regionie zainteresowali się kulturą i historią. Sprawdzali, jak mają się miasteczka z sieci Cittaslow oraz podążyli śladami Mikołaja Kopernika. Te musiały ich zawieźć do Olsztyna.

– Olsztyn od razu skojarzył nam się z zodiakalnym Lwem – piszą autorzy bloga. – Tak jak Lew dominuje wśród znaków zodiaku, tak Olsztyn dominuje wśród miast Warmii. Olsztyn zachwycił nas swoim Starym Miastem, które pokazała nam Pani Ania Krawczyńska. Pojechaliśmy też na chwilę nad Jezioro Ukiel, na miejską plażę, na której poczuliśmy się prawie jak nad morzem.

Ten „warmiński zodiak” uzupełnia 11 kolejnych miast, które warto zobaczyć. Na blogu można też przeczytać o innych atrakcjach historycznej Warmii.