Prezydent Olsztyna podpisał w Ministerstwie Rozwoju umowę na wsparcie tej niezwykle ważnej inwestycji. Ul. Pstrowskiego połączy układ komunikacyjny miasta z węzłem Pieczewo.

Sfinalizowanie umowy było możliwe dzięki porozumieniu samorządów Olsztyna i województwa. Urząd Marszałkowski sfinansuje budowę 117-metrowego fragmentu trasy od granic administracyjnych miasta do węzła w ciągu obwodnicy.

Nowy przebieg ul. Pstrowskiego to ponad 2,6 km drogi, która będzie mieć po 2 pasy ruchu w każdym kierunku. Poza tym powstaną m.in. chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe.

– To jedna z ważniejszych inwestycji najbliższych miesięcy – przyznaje prezydent Piotr Grzymowicz. – Teraz mamy już wszystko, by rozpocząć poszukiwania wykonawcy, a później budowę. W tej chwili nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy zdążyli z wykonaniem tego zadania na czas. Dodatkowym efektem jego realizacji będzie udostępnienie znacznych obszarów wolnych gruntów pod inwestycje, co w sposób oczywisty spowoduje ożywienie gospodarcze tej części miasta.

Całość prac ma kosztować niemal 109 mln złotych, z czego ponad 92 mln zapłaci Unia.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Darek Sobolewski

Po co dajecie zdjęcie pinokia? Artykuł traktuje co zjadł na śniadanie???

Bartek Krawczyk

Może by tak Partyzantów w końcu?

jebzdzidy

A co z częścią ulicy w granicach miasta? Nadal będzie można tam urwać koło?

Mateusz

Co to znaczy „zdążyć na czas”? Trochę brakuje mi konkretów, a przynajmniej jakichś widełek pod tytułem „do końca tego roku wybierzemy wykonawcę, który docelowo będzie miał tyle a tyle czasu na robotę”

KT Barca

Jeszcze porządna zmiana nazwy ulicy i komplet !

wpDiscuz