Umowa na nową Ul. Pstrowskiego podpisana

  5
  Fot. Marcin Kierul/Urząd Miasta Olsztyna.

  www.rabatol.pl  Prezydent Olsztyna podpisał w Ministerstwie Rozwoju umowę na wsparcie tej niezwykle ważnej inwestycji. Ul. Pstrowskiego połączy układ komunikacyjny miasta z węzłem Pieczewo.

  Sfinalizowanie umowy było możliwe dzięki porozumieniu samorządów Olsztyna i województwa. Urząd Marszałkowski sfinansuje budowę 117-metrowego fragmentu trasy od granic administracyjnych miasta do węzła w ciągu obwodnicy.

  Nowy przebieg ul. Pstrowskiego to ponad 2,6 km drogi, która będzie mieć po 2 pasy ruchu w każdym kierunku. Poza tym powstaną m.in. chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe.

  – To jedna z ważniejszych inwestycji najbliższych miesięcy – przyznaje prezydent Piotr Grzymowicz. – Teraz mamy już wszystko, by rozpocząć poszukiwania wykonawcy, a później budowę. W tej chwili nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy zdążyli z wykonaniem tego zadania na czas. Dodatkowym efektem jego realizacji będzie udostępnienie znacznych obszarów wolnych gruntów pod inwestycje, co w sposób oczywisty spowoduje ożywienie gospodarcze tej części miasta.

  Całość prac ma kosztować niemal 109 mln złotych, z czego ponad 92 mln zapłaci Unia.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Po co dajecie zdjęcie pinokia? Artykuł traktuje co zjadł na śniadanie???

  Może by tak Partyzantów w końcu?

  jebzdzidy

  A co z częścią ulicy w granicach miasta? Nadal będzie można tam urwać koło?

  Mateusz

  Co to znaczy „zdążyć na czas”? Trochę brakuje mi konkretów, a przynajmniej jakichś widełek pod tytułem „do końca tego roku wybierzemy wykonawcę, który docelowo będzie miał tyle a tyle czasu na robotę”

  Jeszcze porządna zmiana nazwy ulicy i komplet !

  wpDiscuz