Ćwierćwiecze olsztyńskiej Straży Miejskiej

  0
  fot. Urząd Miasta

  www.rabatol.pl  W tym roku minęło 25 lat od momentu powołania w Olsztynie Straży Miejskiej. Uroczystości odbyły się w dawnej sali sesyjnej Urzędu Miasta.

  Okolicznościowy film, awanse, wyróżnienia, a nawet wierszowane życzenia – w ten sposób we wtorek (30 sierpnia) w ratuszu był obchodzony Dzień Strażnika Miejskiego. W tym roku był jednocześnie okazją do celebrowania ćwierćwiecza istnienia olsztyńskiej formacji.

  W stolicy Warmii i Mazur już w 1975 roku powołana została Miejska Służba Porządkowa. Jednak w kształcie, jaki znamy obecnie Straż Miejska funkcjonuje od 10 kwietnia 1991 roku.

  – W styczniu tamtego roku miałem okazję uczestniczyć w Poznaniu w ogólnopolskim kongresie – mówił zastępca prezydenta Olsztyna, Jarosław Słoma. – Podczas spotkania prezentowana była koncepcja nowej służby. Swoją pracą przez 25 lat dobrze zapisaliście się w historii naszego miasta, przysłużyliście się mieszkańcom.

  Z roku na rok zgłoszeń jest coraz więcej. Tylko do końca czerwca odnotowali ich ponad 11,5 tys. W tym samym czasie 2015 roku było o ok. półtora tys. mniej.

  – Trochę lat nam przybyło, ale i doświadczenia – przyznał komendant Jarosław Lipiński. – Strażnik spełnia służebną rolę wobec obywateli. Dziękuję moim podwładnym za trudną, ale owocną pracę.

  Taka uroczystość to tradycyjnie już okazja do wyróżnienia najlepszych i wręczenia awansów. Łącznie w ten sposób uhonorowano kilkanaście osób.

  W olsztyńskiej straży pracuje 82 funkcjonariuszy. Mają do dyspozycji m.in. 10 samochodów, osiem rowerów, motorowery, siatkę do wyłapywania zwierząt.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  wpDiscuz