Wszyscy nad Łynę! FRO zaprasza do udziału w wydarzeniu

  0

  www.rabatol.pl  Już w najbliższą sobotę, 3 września, stowarzyszenie Form Rozwoju Olsztyna organizuje kolejne wydarzenie dotyczące najważniejszej rzeki Olsztyna – Łyny. Tym razem stowarzyszenie zachęca do wzięcia udziału w historycznym spacerze, dyskusji na temat relacji miasto – rzeka oraz w aktywnym wypoczynku nad Łyną.

  Program przedstawia się następująco:

  10:00 – Zbiórka uczestników na Moście Młyńskim (obok browaru Zamkowy Młyn) i rozpoczęcie historycznego spaceru wzdłuż brzegów Łyny z Rafałem Bętkowskim – historykiem regionalistą, pisarzem, muzealnikiem;

  11:00 – Zwiedzanie Muzeum Nowoczesności (szczególny nacisk położony zostanie na rolę Łyny w dawnych czasach);

  11:30 – Debata: relacja miasto-rzeka. Główne tematy dyskusji to transport rzeczny i wzdłuż brzegów, rekreacja i wypoczynek, turystyka. Debatę poprowadzą Michał Biedziuk z FRO oraz Mirosław Arczak – oficer rowerowy ratusza;

  13:00 – Wyścigi na Łynie na kajakach i łódkach wędkarskich. Dla zwycięzców przewidziane nagrody;

  14:30 – Spływ kajakami do elektrowni „Łyna” (konieczność wcześniejszego zgłoszenia uczestnictwa – więcej szczegółów na stronie www.fro.olsztyn.pl).

  Warto znać przeszłość naszego miasta, mieć świadomość jak się rozwijało i co sprzyjało temu rozwojowi. Niewątpliwie główną zasługę można przypisać właśnie Łynie. Poprzez historię chcemy pokazać, że w Łynie nadal tkwi potencjał, choć już nie przemysłowy. Mamy nadzieję, że debata nad aktualnymi projektami oraz możliwościami wykorzystania rzeki z punktu widzenia mieszkańca, czyli użyteczności i atrakcyjności, będzie najgorętszym punktem programu – mówi Marta Prusik z Forum Rozwoju Olsztyna.

  Sobota zapowiada się pogodnie, tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć wrzesień z nową wiedzą, ale wciąż aktywnie. Warto zatem skorzystać z okazji i poznać dawne oblicze Olsztyna, którego początek leży w dolinie Łyny.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  wpDiscuz