Pięciu młodych mężczyzn uczestniczyło w wypadku drogowym, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze między Olsztynem a Butrynami. Na łuku drogi w wyniku nadmiernej prędkości audi zjechało na pobocze i dachowało na wysokości osiedla Tęczowy Las. Jak się okazało, za kierownicą siedział pijany 22-latek bez uprawnień.

Wczoraj przed godziną 23.00 na drodze W-598 między Olsztynem a Butrynami doszło do wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca audi na łuku drogi w wyniku nadmiernej prędkości zjechał na pobocze i dachował. W aucie oprócz kierowcy podróżowało czterech pasażerów. Jeden z nich ma obrażenia powyżej 7 dni, co oznacza, że zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Wszyscy łącznie z kierowca znajdowali się pod wpływem alkoholu. Jednak to kierowca miał w organizmie największą zawartość tej substancji. Badanie 22-latka wykazało ponad 1,5 promila. Ponadto kierowca nie miał uprawnień.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy auto było niedawno sprowadzone z zagranicy. Młody mężczyzna zbierał na nie ok 3 lat.

Młody mieszkaniec powiatu olsztyńskiego odpowie w najbliższym czasie przed sądem. Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu grozi kara nawet 4,5 roku pozbawienia wolności.

dachowanie teczowy las (1)