Do zdarzenia drogowego z udziałem 6-latki doszło w minioną sobotę na terenie gminy Szczytno. Z ustaleń szczycieńskich policjantów wynika, że 6-latka wybiegła z terenu jednej z posesji, wprost pod nadjeżdżającego Seata. Dziecko z ogólnymi obrażeniami ciała zostało przetransportowane do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie na obserwację.

W minioną sobotę około godziny 11.00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dziecka. Na miejsce interwencji natychmiast został skierowany patrol policji i załoga karetki pogotowia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 6-latka wybiegła z terenu jednej z posesji na terenie gminy Szczytno i wpadła wprost pod nadjeżdżającego Seata. 47-letnia kierująca nie zdążyła wyhamować i zahaczyła dziecko prawym bocznym lusterkiem. Kobieta była trzeźwa.

Dziecko z ogólnymi obrażeniami ciała zostało przetransportowane do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie na obserwację. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci „drogówki” przypominają, że to my dorośli odpowiadamy za bezpieczeństwo naszych pociech. Zróbmy wszystko aby bezpiecznie dotarły do domu. Pamiętajmy, że małymi krokami zbliża się początek roku szkolnego, warto przejść z dzieckiem z miejsca zamieszkania do szkoły. Wybrać najbezpieczniejsza drogę i przekazać wskazówki jak bezpiecznie pokonać tę trasę.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami dziecko do lat siedmiu nie może samodzielnie poruszać się po drogach publicznych. Wyjątkiem są strefy zamieszkania oraz drogi przeznaczone wyłącznie dla pieszych. Jeżeli osoba dorosła, wbrew obowiązkowi opieki, dopuści do przebywania małoletniego na drodze publicznej, może zostać ukarana grzywną.