Policjanci zatrzymali i przedstawili zarzut 60-letniemu mieszkańcowi Olsztyna, który na ulicy Wyszyńskiego potrącił psa. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Za przestępstwo, które popełnił grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali wczoraj 60-letniego mieszkańca miasta, podejrzanego o znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Żołnierskiej w Olsztynie. Kierowca busa potrącił przebiegającego przez jezdnię psa, wycofał i ponownie po nim przejechał. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. Mimo, że od samego początku znane były numery rejestracyjne pojazdu i dane właściciela, to mężczyzna nie przebywał w miejscu zamieszkania.

Szereg czynności operacyjnych i dochodzeniowych, które wykonali funkcjonariusze pozwoliły na zebranie materiału dowodowego, aby przedstawić kierowcy busa zarzut.

Wczoraj mężczyzna został zatrzymany na terenie Olsztyna i przewieziony do komendy. Podczas przesłuchania przyznał się do potrącenia psa, jednak nie umiał w racjonalny sposób wytłumaczyć swojego dalszego zachowania.

Kryminalni przedstawili mu zarzut z Ustawy o Ochronie Zwierząt, czyli znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Za przestępstwo to, grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

Potrąciłeś zwierzę? Jak powinieneś się zachować.

„Prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest w miarę możliwości do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze służb”. Może to być miedzy innymi policja, straż miejska lub gminna, inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, lub w przypadku dzikich zwierząt Straż Łowiecka.

Ważne! Kara grzywny za nie zastosowanie się do powyższego przepisu sięgająca nawet 5 tys. złotych, nie grozi za sam fakt potrącenia zwierzęcia tylko za brak reakcji.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Sylwia Bukowska

Karma…wróci, trzymam kciuki zeby wrocila

Asia Wrzeszcz

Skurwysyństwo!!! Chory łeb..

A.......

Śmieszne komentarze „gdzie właściciel psa” a może ten pies po prostu uciekł ?? Z premedytacją cofnął i przejechał go jeszcze raz. Powinno go spotkać to samo co tego psiaka życzę mu tego samego… karma wraca… A do tych co komentują widać, że nie macie psów najlepiej wypowiadać się nie mając o niczym pojęcia !!!!

Monika Kwiatkowska

Karma is a bitch

Kurzyńska Anna Balszunar Fci

Oby kara się ziściła!

Marta Dàbrowska

zeby go tak przejechało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

yhy

A to przypadkiem nie tam potrącono jakiś czas temu dziewczynę na pasach? Wtedy ciężko było znaleźć sprawcę jakoś, a teraz od samego początku znane były numery rejestracyjne pojazdu i dane właściciela. Chyba przejechał psa jakiegoś grubego psa.

Jerzy Gozdek

Ciekawe, czy człowieka też przejechałby po raz drugi, żeby dobić? Kara bezwzględnego więzienia do odsiadki od gwizdka do gwizdka… Należy się…

Adam Jan Awiżeń

Nie chce tego oglądać nawet. Tak samo go rozjechac.

Eliza Waśkiewicz

Szmmmmata nie człowiek.

wpDiscuz