Policyjny pościg na Dajtkach

  0
  Zdjęcie jest ilustracją do artykułu.

  www.rabatol.pl  Zarzuty usłyszy dziś Igor D., który w poniedziałek spowodował kolizję w Gietrzwałdzie, uciekł z miejsca zdarzenia, a następnie po krótkim pościgu na ulicy Sielskiej został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Mężczyzna był poszukiwany 4 listami gończymi i miał przy sobie narkotyki. Jednak to nie wszystkie przewinienia, które ma na swoim koncie.

  W miniony poniedziałek około godziny 15.30 oficer dyżurny otrzymał informację, że kierowca skody jadąc od Naglad w kierunku Kudyp na łuku drogi zaczął wyprzedzać ciężarówkę nie upewniając się, co do możliwości wykonania tego manewru. W wyniku tego zaczepił o przyczepę mercedesa, po czym nie zatrzymał się tylko uciekł z miejsca kolizji w kierunku Olsztyna.

  Po otrzymaniu takiej informacji oficer dyżurny wysłał w te okolice patrol policji. Funkcjonariusze zauważyli na ulicy Sielskiej stojącą w korku skodę. Na widok policjantów kierowca wysiadł z auta i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został jednak zatrzymany. Uciekając w pobliskie zarośla Igor D. wyrzucił w krzaki pakunek, jak się później okazało z zawartością narkotyków.

  Kierowca skody został poddany badaniu na zawartość alkoholu i narkotyków. Czynności te nie wykazały środków zabronionych w jego organizmie.

  Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego tożsamość, ani też dowodu rejestracyjnego, ubezpieczenia OC i prawa jazdy.

  Chciał także wprowadzić w błąd funkcjonariuszy podając im fałszywe dane osobowe.

  Jak się okazało, mieszkaniec Grudziądza był poszukiwany 4 listami gończymi m.in. za kradzieże i włamania.

  Dziś usłyszy zarzuty posiadania środków odurzających i posłużenie się danymi innej osoby.

  Ponadto policjanci ruchu drogowego za szereg popełnionych przez niego wykroczeń sporządzili wniosek do sądu o ukaranie i ewentualne orzeczenie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  wpDiscuz