Polecamy najbliższe wydarzenia organizowane przez MOK. Więcej wydarzeń znajdziecie w kalendarzu Miejskiego Ośrodka Kultury TUTAJ.

„Ludzie Starówki” w obiektywie Jakuba Obarka

W piątek 19 sierpnia o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż nowej wystawy fotografii w staromiejskiej Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Do 4 września będzie można oglądać tam prace Jakuba Obarka, wystawę zatytułowaną „Ludzie Starówki”. Wstęp wolny.

Galeria Rynek czynna wtorek-niedziela w godz. 12:00-19:00.

„Pejzaż horyzontalny ze sztafażem” – plener malarski

„Pejzaż horyzontalny ze sztafażem” to sobotni (20 sierpnia), otwarty plener malarski w Parku Podzamcze dla młodzieży i dorosłych, organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w ramach Centrum Sztuk Wizualnych, prowadzony przez Jerzego Wojciecha Bieleckiego. Gratka dla miłośników sztuki rozpocznie się o godz. 11:00, potrwa do godz. 15:00. Na miejscu sztalugi i papier, reszta materiałów we własnym zakresie. Wstęp wolny.

Retrobawialnia familijna w Muzeum Nowoczesności

Drugie tego lata spotkanie w Muzeum Nowoczesności przy ul. Knosały 3b i tamtejszej Retrobawialni familijnej rozpocznie się w sobotę 20 sierpnia o godz. 11:00. Zabawy w stylu retro dla dzieci, młodzieży i rodziców, organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury, potrwają do godz. 14:00. Wstęp wolny.

Koncert Finałowy „Wakacji z Nutkami”

O godz. 17:00, w sobotę 20 sierpnia, rozpocznie się Koncert Finałowy XIV Warsztatów Muzycznych „Wakacje z Nutkami”. Uczestnicy wystąpią w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia przy ul. Kościuszki 39. Wstęp wolny. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków.

Koncert legendarnej grupy SBB

SBB, jeden z najwybitniejszych polskich zespołów w historii muzyki, wciąż szuka, burzy i buduje! Formacja, która zrewolucjonizowała krajowy rock, zagra w Olsztynie 20 sierpnia. Organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury koncert legendy w Amfiteatrze im. Czesława Niemena rozpocznie się o godz. 20:00. Wystąpią: Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski.

Bilety w cenie 25 zł do kupienia:

Galeria Rynek, ul. Stare Miasto 24/25
Informacja Kulturalna, ul. Dąbrowszczaków 3
salony Empik i MediaMarkt

oraz bilety.mok.olsztyn.pl i ticketpro.pl