Nidziccy policjanci zatrzymali 33-latka, który wrzucił dwa szczeniaki do foliowej torby, a następnie wyrzucił do kontenera na śmieci na jednym z nidzickich osiedli. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Mieszkaniec powiatu nidzickiego nie kwestionował swojej winy.

Do zdarzenia doszło wieczorem 8 sierpnia br. Na jednym z nidzickich osiedli, w kontenerze na śmieci jeden z mieszkańców zauważył foliową torbę szczelnie zawiązaną na supeł, w której znajdowały się dwa szczeniaki. Mężczyzna zaalarmował policjantów. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania, aby ustalić i zatrzymać sprawcę.

12 sierpnia br. zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu nidzickiego, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. 33-latek nie kwestionował swojej winy. Swoje postępowanie tłumaczył tym, że nie miał środków na utrzymanie własnej rodziny, dlatego postanowił się pozbyć dwóch szczeniaków. Nie sądził, że zostanie zatrzymany przez policjantów i nie krył swojego zaskoczenia.

Zwierzęta trafiły pod opiekę pracowników schroniska i czekają na adopcję.

Policjanci przypominają, że kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.

Jeżeli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Przemysław Piórkowski

Oby nie spotkac takiego sk….bo na bank on by tam sie znajdował…

Aleksandra Magdalena Karbownik

No aż się we mnie gotuje jak czytam o takich rzeczach! Szlag by go.

Ka Tarina
Tomek Tomuś Tomaszek

Skoro jakiegoś patologicznego debila nie stać na dwa szczeniaki,to mógł przynajmniej trochę pomyśleć i oddać je do schroniska

Ania Wk

ma poniesc kare…pajac

Ania Wk

Tomek Tomuś Tomaszek przyznaja Ci racje

Tomek Tomuś Tomaszek

Jaką karę? W kraju,w którym prawo jest chore i bardzo złe Gdzie można wszystko obejść i być bezkarnym W Polsce bandyci,złodzieje i patologia chodzą sobie swobodnie,śmiejąc się uczciwym i normalnym ludziom w twarz Prędzej uczciwy człowiek dostanie karę,a przestępca jej uniknie To nie jest prawo tylko katastrofa

wpDiscuz