Konsekwentnie dążyli do celu i mogą być dumni z efektów. Mieszkańcy os. Redykajny doprowadzili do powstania funkcjonalnej ścieżki rowerowej.

To najlepszy przykład na to, że konsekwencja jest skutecznym sposobem na osiągnięcie zamierzonego celu. Zaangażowanie mieszkańców wykazane podczas trzech poprzednich edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego przełożyło się na powstanie nowego chodnika oraz drogi dla rowerów wiodących wzdłuż ul. Hozjusza, czyli głównej ulicy osiedla.

Właśnie ukończone zostały prace przy ostatnim fragmencie trasy. Wymyślona i wywalczona przez mieszkańców droga dla rowerów liczy w sumie blisko 1,5 km, na całej długości ma asfaltową nawierzchnię, a na znacznej długości zastosowano pas zieleni oddzielający rowerzystów od pieszych.

– Na trasę rowerową co roku głosowałam z całą rodziną – mówi pani Anna. – Widzę, że jest już ukończona, więc oczywiście będziemy korzystać. Oczywiście czujemy ogromną satysfakcję z tego, że wspólnie osiągnęliśmy cel i nasze osiedle jest bardziej funkcjonalne.

Z punktu widzenia ruchu rowerowego jest to znaczne ułatwienie dla lokalnych podróży. Natomiast dla całokształtu miejskiej rekreacji rowerowej nowa trasa to ważny odcinek łączący okolice rzeki Łyny (poprzez ul. Leśną i ul. Wąwozową) z brzegami jeziora Ukiel (poprzez os. Likusy i ul. Bałtycką).