O wielkim szczęściu może mówić kierowca VW Golfa, który doprowadził do zderzenia z pociągiem. Mężczyzna nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym przed znakiem STOP. Mieszkaniec gminy Kętrzyn za spowodowanie kolizji został ukarany 500-złotowym mandatem.

Dziś (09.08) kilka minut po godz. 8:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że na przejeździe kolejowym w Nowym Młynie doszło do zderzenia pociągu z samochodem osobowym.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że 65-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn jadąc Volkswagenem Golfem od strony miejscowości Smokowo w stronę miejscowości Biedaszki w Nowym Młynie, tuż przed przejazdem kolejowym nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał na przejazd wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Białystok-Szczecin.
Na szczęście zarówno kierującemu jak i maszyniście oraz podróżującym pociągiem nic się nie stało. Kierujący golfem nie potrafił wytłumaczyć dlaczego nie zwolnił i nie zatrzymał się przed przejazdem. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy, a także aktualnej polisy OC.

Policjanci za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym ukarali 65-latka mandatem w kwocie pół tysiąca złotych.