Liczba bezrobotnych zarejestrowanych obecnie w województwie warmińsko-mazurskim wynosi 71 802 osoby i spadła w stosunku do czerwca bieżącego roku o 545 osób, czyli o 0,8 proc. W analogicznym okresie ubiegłego roku spadek wyniósł o 463 osoby, czyli o 0,5 proc.

Wyniki pochodzą z informacji uzyskanych przez Wojewódzki Urząd Pracy z urzędów powiatowych. Pokazują one, że od czerwca tego roku liczba bezrobotnych spadła na terenie czternastu powiatów, a największy spadek zanotowano w powiatach: giżyckim, ełckim i nidzickim. Jednocześnie bezrobocie wzrosło nieznacznie w siedmiu powiatach: lidzbarskim, iławskim, gołdapskim, elbląskim, bartoszyckim, oleckim i w Olsztynie.

W porównaniu do stanu z 15 lipca 2015 roku w rejestrach powiatowych urzędów pracy figuruje o 11 970 osób (spadek o 14,3 proc.). Zmniejszenie liczby bezrobotnych odnotowano we wszystkich powiatowych urzędach pracy, najwięcej w powiecie nowomiejskim – o 29,7 proc.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
ALukasz Rochowski

Napiszcie o ile procent bezrobocie rośnie co roku pewnie o tyle samo co spada hahhaaha jak tak spada rok w rok to pewnie spadło w pizdu na podłogę bilans dodatni ujemny dodatni ujemny zima lato zima lato dobranoc

ALukasz Rochowski

Bo się kurwa nikomu nie chce na te jebane podpisy łazić w końcu wakacje są do kurwy nędzy w zimę wzrośnie bo ci teraz wyjebani z urzędu za trzy miechy znowu będą mogli się zapisać żeby mieć te huj warte ubezpieczenie i tak covroku pierdolenie że bezrobocie spada .ja pierdole

Michał Łezka

W październiku gdy wrócą studenci bezrobocie znowu wzrośnie 😀

Leszek Barzdo

Zawsze latem jest delikatny spadek bezrobocia. Prace sezonowe.

wpDiscuz