Dwa ważne skrzyżowania zostaną zamknięte na dwa tygodnie – informuje olsztyński ratusz. Oznacza to jednak, że jest coraz bliżej końca prac na al. Sikorskiego. 

Kolejny etap prac zacznie się w sobotę (8.08). Wówczas drogowcy zajmą skrzyżowania al. Sikorskiego z Wilczyńskiego po stronie Jarot oraz to z Synów Pułku. – Na Sikorskiego układamy kolejne warstwy asfaltu – tłumaczy Andrzej Karwowski z jednostki odpowiedzialnej za modernizację transportu zbiorowego w Olsztynie. – Teraz musimy wykonać te prace na newralgicznych skrzyżowaniach.

Na co muszą przygotować się kierowcy? Otóż jadąc z os. Generałów w kierunku Jarot, nie będzie można pojechać prosto. Do dyspozycji będzie możliwość skrętu w Płoskiego i Witosa oraz w Sikorskiego. Natomiast przemierzając al. Sikorskiego od strony Śródmieścia w kierunku Nagórek, u zbiegu z Synów Pułku i Tuwima, będzie można jechać jedynie prosto. Dobrą informacją jest otwarcie skrzyżowań al. Sikorskiego z Jarocką, Witosa oraz Dywizjonu 303. To powinno ułatwić jazdę w tej części Olsztyna.

TOR 8.08.2015 Synow_Pulku_Wilczynskiego

Zamknięcia ważnych skrzyżowań odbiją się też na kursowaniu komunikacji miejskiej. – Łącznie pasażerów czekają nowości na kilkunastu liniach – informuje Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. – Poza w części nowymi trasami, niektóre przystanki zostaną wyłączone, uruchomimy też kilka tymczasowych. Szczegółowe informacje o zmianach w kursowaniu autobusów można znaleźć TUTAJ. Bez zmian w pobliżu os. Generałów będą kursować autobusy nr 24 i 36.