W miniony piątek i sobotę na drodze krajowej nr 58 w miejscowości Dłużek, gmina Jedwabno, doszło do dwóch wypadków drogowych. Jak ustalili szczycieńscy policjanci, w obydwu przypadkach kierujący osobowymi samochodami nie zachowali szczególnej ostrożności i doprowadzili do zdarzeń, w których oprócz tego, że sami zostali poszkodowanymi, to również obrażenia ciała ponieśli pasażer oraz kierujący rowerem. W wyniku odniesionych ogólnych obrażeń ciała cztery osoby zostały przetransportowane do szpitali.

Szczycieńscy policjanci ruchu drogowego w ciągu zaledwie kilkunastu godzin podczas minionego piątku i soboty pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych. Do obydwu zdarzeń doszło w miejscowości Dłużek w gminie Jedwabno na drodze krajowej 58.

Jak ustalili funkcjonariusze, w piątek późnym wieczorem, 25-letni kierowca osobowej toyoty, jadąc w kierunku Jedwabna najprawdopodobniej nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, wjechał do przydrożnego rowu, obracając samochód do góry kołami. W związku z odniesionymi obrażeniami ciała, kierowca i 27-letni pasażer zostali przetransportowani do szpitala w Olsztynie.

W sobotnie przedpołudnie na tej samej trasie doszło do zdarzenia, gdzie 27-letnia mieszkanka Radomia kierowała oplem astrą. Podczas manewru skrętu w lewo, wyprzedzając jadącego w tym samym kierunku 38-letniego rowerzystę uderzyła go. 27-latka i 38-latek z ogólnymi potłuczeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Szczytnie.

Uczestnicy tych wypadków byli trzeźwi. Teraz szczycieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny zaistniałych zdarzeń.