Poza miejscami do tego wyznaczonymi i na plaży miejskiej będzie obowiązywał całkowity zakaz spożywania alkoholu. Tak zdecydowali radni podczas piątkowej (22.07) specjalnej sesji rady miasta.

CRS „Ukiel” bije rekordy popularności. Od początku roku miejsce to odwiedziło już ponad 700 tysięcy osób.

– Jesteśmy dumni z tego miejsca – podkreśla Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – niestety musimy uporać się z jednym, bardzo ważnym problemem. Otrzymuję sygnały od mieszkańców, którzy przychodzą na plażę z dziećmi i chcą odpocząć, ale uniemożliwiają im to niektóre osoby pijące alkohol.

– W ciągu dwóch ostatnich tygodni miarka się przebrała – dodaje Błażej Gawroński, dyrektor Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Uzależnień – coraz więcej grup urządza sobie tam libację. Ostatnio nawet, na wezwanie ochrony obiektu, na miejsce przybyła straż miejska. Ale okazało się, że grupa awanturujących się osób była tak agresywna, że potrzeba było dodatkowego wsparcia policji.

Aby zapewnić bezwzględne bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą oraz w jej pobliżu, w szczególności osób kąpiących się, Prezydenta zwołał nadzwyczajną sesję Rady Miasta, na której rajcowie przegłosowali zmianę uchwały dotyczącej spożywania alkoholu. Dwadzieścia osób było za, nikt się nie sprzeciwił jedna osoba wstrzymała się od głosu. Zakaz nie będzie obowiązywał podczas ogólnomiejskich imprez masowych, które będą odbywały się za zezwoleniem w CRS Ukiel.

Uchwała zacznie obowiązywać najprawdopodobniej w połowie sierpnia.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
a

Wydaje mi się iż osoby przychodzące na plaże miejską powinni być świadomi tego że raczej się tam nie odpoczenie nawet z powodu ogromnej liczy osób przebywających tam a to ze piją nie powinno to nikomu przeszkadzać poki się nie awanturują a gdy już to robia mamy przecież służby takie jak straż miejska i policja które powinny radzic sobie z takimi osobami a nie teraz wszyscy będę musieli się kryc by sobie wypic ponieważ banda debili nie potrafi się zachować po wypiciu piwa awentualnie wodki

Paweł Matusiak

A i dobrze

Jacek Hipsz

To do czego nam jest potrzebna Straż Miejska, skoro nie potrafi sobie dać rady z pijaczkami?
Mam nadzieję, że kolejna uchwała Rady Miasta zlikwiduję tę kosztowną i, jak widać, nieskuteczną służbę.

Roman Panasiuk

Z tego co wiem alkohol jest dla mądrych ludzi… no ale mogę się mylić.

Monika Materna-Brossier

Ciekawe do ktorego posla naleza te bary, restauracje i puby nad jeziorem;)

Jakub Wiśniewski

Banda idiotów którzy nie znają realiów! Ciekawe jakie lobby za tym obstawalo… właścicieli lokali na plaży czy mieszkańcy bloków Villa Vella którym wszystko przeszkadza, ale telefon do znajomych z ratusza wszystko załatwia :/ :/

Kamil Nsh

Kto to pisał? 😀

Wojciech Maks

Ale w plażowych ogródkach piwnych można do umoru 😉 ciekawie kto na tym zarobi i do kogo one należą.ps chciałbym otworzyć mały bar na plaży z piwem po3zł lol Mordo ty moja

Wioletta Stachurska

Niech wyłapują awanturujących się pijaków w parkach i na ulicach…..człowiek chce spędzić czas wolny tak jak chce…..jak wypije na plaży w towarzystwie jedno piwo lub dwa…..to co???? Idiotyzm.

Daria Cieszyńska

Julia cos ty najlepszego narobila

Julia Weronika Grunwald

bije sie we piersi panie, zem nie miala z tym nic wspolnego :/

wpDiscuz