Pierwsi pielgrzymi przybywający na Światowe Dni Młodzieży są już w Olsztynie. Miasto przygotowało specjalny „pakiet pielgrzyma”, dzięki któremu goście z zagranicy lepiej poznają Olsztyn.

Do Olsztyna przyjadą pielgrzymi z Francji, Niemiec, Austrii, Łotwy i Rosji – łącznie ponad 600 osób. Miasto przygotowało specjalny dla nich „pakiet pielgrzyma”.

Jak informuje Krzysztof Otoliński, dyrektor Biura Promocji olsztyńskiego ratusza, każdy z pielgrzymów będzie miał okazję poznać Olsztyn, jego historię, kulturę i charakter. Pakiet obejmuje m.in. foldery tematyczne związane pobytem św. Jana Pawła II w Olsztynie oraz architekturą sakralną miasta.

Propozycja obejmuje ponadto wycieczki piesze z przewodnikiem po mieście, seanse w Planetarium (film Olsztyn nasze miasto – w różnych wersjach językowych), korzystanie z atrakcji CRS „Ukiel” i Aquasfery. Podczas swojego pobytu goście zwiedzą także zamek kapituły warmińskiej oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Centralne uroczystości rozpoczną się w sobotę 23 lipca. Tego dnia o godz. 8.30 z Katedry Św. Jakuba w Olsztynie wyruszy piesza pielgrzymka do Gietrzwałdu. W pielgrzymce wezmą udział młodzi pielgrzymi, a także mieszkańcy Olsztyna, regionu, turyści i goście. W Gietrzwałdzie odbędzie się uroczysta msza. Potem organizatorzy zapraszają na koncert zespołu „Mocni w wierze” oraz Adorację Najświętszego Sakramentu.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Michal Miszkiel

Po huj? Się pytam,!

Jarek Wasia Waśkowski

Piszę się tak „chuj”. Chce zabłysnać na forum, a nie umie napisać głównego słowa podkreślającego zairytowanie w swojej wypowiedzi 😉

Leszek Gradkowski

i będą szukać Pokemonów 🙂

Rafał Słoda

Będą tańczyć w impulsie 😀

Darek Sobolewski

Jak to co? Podkręcą statystyki korzystania z tramwajów 😉

Ania

pismaku red już są

Piotr Ościłowski

I co oni będą u nas robili?

Paulina Kurowska
Przemysław Piech

pokemony łapać będą 😀

wpDiscuz