Dzisiejszej nocy w okolicach miejscowości Grzegrzółki gmina Pasym, doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. 18-letni kierowca bmw uderzył w przydrożne drzewo i poniósł śmierć na miejscu. Czterej pasażerowie jadący w pojeździe zostali przetransportowani do szpitali w Olsztynie. Kierowca w dniu wypadku odebrał uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Dzisiejszej nocy szczycieńscy policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku drogowego. Po północy na trasie Pasym-Dźwierzuty w okolicach miejscowości Grzegrzółki, osobowe bmw uderzyło w drzewo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18-letni kierowca, mieszkaniec gminy Dźwierzuty, najprawdopodobniej po wyprzedzeniu innego pojazdu za łukiem drogi zjechał na lewe pobocze, odbił do prawej strony jezdni i uderzył lewą stroną pojazdu w przydrożne drzewo. 18-letni kierujący poniósł śmierć na miejscu. W aucie znajdowali się jeszcze czterej pasażerowie, trzej rówieśnicy kierowcy oraz jeden 15-latek. Osoby te z odniesionymi obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitali w Olsztynie. 18-latek dzień wcześniej odebrał dokument uprawniający do kierowania pojazdami.

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego śmiertelnego wypadku drogowego.

Apelujemy do młodych kierowców o rozwagę i szacunek do własnego życia. Zdobycie uprawnień do kierowania pojazdami nie daje gwarancji stuprocentowej umiejętności panowania nad jadącym autem. Dokument jakim jest prawo jazdy, nie uchroni nikogo przed niebezpieczeństwami czyhającymi na drogach. Każdy kierowca, który siada za kierownicą musi mieć opanowaną zdolność przewidywania konsekwencji zachowań na drodze. Prawo jazdy to przywilej wiążący się z ogromną odpowiedzialnością za siebie oraz innych uczestników ruchu.

Ważne aby młodzi kierowcy do swoich umiejętności podchodzili z pokorą i dystansem. Doświadczenie i pewność w prowadzeniu pojazdu zdobywa się po wielu latach samodzielnego poruszania się po drogach.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Adam Zalewski

Selekcja naturalna.

Marcin Konikiewicz

Ha co za debil!

darwin

selekcja naturalna

Damian Barniak

Dobrze ze nie pozabijał innych.

Tomasz Iwaniuk

I to jest to co zawsze mowie swoim synom. Kozactwo i brak rozsadku. Przyspieszysz sekunde by stracic cale zycie. Nowe auta zawodza a oni jezdza starymi trupami. Szkoda dzieciaka

Barbara Awiżeń-Weiss

Po co od razu takie mocne auto . 5 lat powinien pojeździć gorszym autem, nabrać doświadczenia. Szkoda tak młody już się nie nauczy.

Andrzej Wodejszo

http://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,Wypadki-drogowe-raporty-roczne.html. Strona 26 najnowszego zestawienia… Widać jak na dłoni kto najczęściej zabija – nie ma co wrzucać do jednego worka… A jednak…

Krzysztof Stefanowski

Pewnie za wolno jechał.

Danuta Siwinska

Szkoda dzieciaka 🙁

Karolina Małecka

[*]

wpDiscuz