Pod pretekstem zostawienia wiadomości sąsiadce dwie młode kobiety weszły do domu starszej mieszkanki Olsztyna. Wykorzystując jej nieuwagę skradły biżuterię i pieniądze o łącznej wartości 20 tys. zł. Policjanci przypominają, aby w kontaktach z nieznajomymi kierować się rozsądkiem i rozwagą.

Wczoraj około godziny 13.30 do domu 82-letniej mieszkanki Olsztyna przyszła młoda kobieta, która poprosiła o pomoc. Chciała zostawić nieobecnej w mieszkaniu sąsiadce wiadomość. Pod pretekstem napisania krótkiego liściku weszła do domu 82-latki. Po chwili do drzwi zapukała druga kobieta. Mimo, że obie przebywały w mieszkaniu tylko kilkanaście minut to zdążyły zajrzeć niemalże w każdą szufladę.

Po wyjściu „gości” okazało się, że z domu starszej kobiety zginęła biżuteria, zegarki i pieniądze o łącznej wartości około 20 tys. zł. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia, sprawdzają czy ofiarą dwóch kobiet nie padli inni mieszkańcy miasta.

Apelujemy o szczególną ostrożność w takich sytuacjach. Jeśli już decydujemy się na wpuszczenie obcych osób do mieszkania zadbajmy by był z nami ktoś komu ufamy, inny domownik czy sąsiad. Oszuści i złodzieje wykorzystując ufność i życzliwość starszych osób czyhają na nasze pieniądze i wartościowe przedmioty. Tylko rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą złodziei.