Policjanci drogówki na terenie gminy Korsze zatrzymali do kontroli pojazd, który w obszarze zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, jechał z prędkością 114km/h. Kierujący w myśl nowych przepisów stracił na trzy miesiące prawo jazdy, a jego portfel uszczuplił się o 400 złotych.

Wczoraj o godzinie 15.00 w miejscowości Łankiejmy w gminie Korsze, policjanci kontrolujący prędkość pojazdów poruszających się w tym rejonie, zarejestrowali samochód marki BMW jadący w obszarze zabudowanym z prędkością 114km/h. Pojazd zatrzymali do kontroli, a kierowcę poinformowali o jej przyczynie, wskazując wynik pomiaru prędkości na wyświetlaczu radaru. W myśl nowych przepisów, mieszkańcowi Mrągowa policjanci zatrzymali prawo jazdy.

22-latek, który stracił uprawnienie na najbliższe 3 miesiące, został ukarany także 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Gabriel S. poinformowany o konsekwencjach szybkiej jazdy, nie kwestionował decyzji funkcjonariuszy, a swoje zachowanie tłumaczył tym, że śpieszył się, aby punktualnie dojechać na wesele.