Według obowiązujących przepisów, kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, wciąż wiele osób jeździ zbyt szybko. Policjanci apelują o „zdjęcie nogi z gazu”.

Od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Zgodnie z nimi, kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Policjanci wciąż zatrzymują piratów drogowych, którzy rażąco łamią prawo, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Wczoraj (05.07) o godz. 20:30 na ul. Warszawskiej policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli volvo, którego kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. 55-latek stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym.

Policja apeluje o „zdjęcie nogi z gazu” i spokojniejszą jazdę. Przekraczając prędkość narażamy bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Łukasz Stukan

Warszawska – 2 pasy, każde przejście praktycznie ze światłami. 70 oczywiście nie można tam zrobić, bo hajsy by się z mandatów nie zgadzały. Dymanie kierowcy to chyba zbyt lukratywne określenie

Emil Ruszkul

A kto zabierze prawko dla tego milicjanta, co omijał inne samochody, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych koło dworca, celem ustąpienia im pierwszeństwa?

Anna Cieślak

Uwaga na kierowców przejeżdżających przez skrzyżowania na tzw. długim żółtym, a właściwie czerwonym.

KT Barca

Bełkot medialny …. Szkoda ze w tak dużej ilości miejsc , zamiast 70 obowiązuje martwe 50 km/h Ale statystyki musza się zgadzać …..

wpDiscuz