Oszukał sześć sklepów w Olsztynie. Pieniądze przeznaczał na zakłady bukmacherskie

  Zdjęcie jest ilustracją do artykułu.

  Olsztyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który w sześciu sklepach na terenie Olsztyna dokonał oszustw. Sprawca w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oszukiwał ekspedientki co do zamiaru zakupu doładowania, a następnie zapamiętywał 16-cyfrowy kod, który wpisywał w swój telefon zaraz po opuszczeniu sklepu. Łączne straty to 1200 złotych. Sprawcy grozi kara 8 lat więzienia.

  Jak ustalili policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, sposób działania sprawcy za każdym razem był taki sam. Będąc w sklepie prosił ekspedientkę o kod doładowujący aplikację mobilną, za pomocą której mógł dokonywać płatności internetowych.

  Następnie zapamiętywał kod i rezygnował z zakupu. Po wyjściu ze sklepu wpisywał 16 zapamiętanych cyfr w swój telefon, a następnie pozyskane w ten sposób pieniądze wydawał na zakłady bukmacherskie.

  Jak ustalili policjanci, w przeciągu ostatniego półrocza Jacek F. popełnił to samo przestępstwo aż 6 razy, w sklepach mieszczących się przy ul. Wojska Polskiego, Jagiellońskiej, Pstrowskiego i Żołnierskiej w Olsztynie. Łączna suma strat wyniosła 1200 złotych.

  Za oszustwo grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.

  2 KOMENTARZE

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here