Niepokojącym zjawiskiem jest zwiększająca się liczba interwencji podejmowanych przez strażników miejskich związanych z alkoholem.

Powodem interwencji jest nie tylko spożywanie alkoholu, ale również niewłaściwe zachowanie osób będących pod jego wpływem. Do końca czerwca tego roku strażnicy interweniowali ponad 2450 razy wobec osób spożywających alkohol, podczas gdy w pierwszej połowie 2015 r. takich interwencji było o 550 mniej.

alkohol pijak (2)

Najwięcej tego typu interwencji funkcjonariusze Straży Miejskiej podejmowali przy ulicach: Limanowskiego, Partyzantów czy Kołobrzeskiej. Od 1 stycznia do 30 czerwca 2016 r. roku strażnicy miejscy 1321 razy przewozili do izby wytrzeźwień bądź miejsca zamieszkania osoby będące w stanie upojenia alkoholowego (01-06.2015 r.- 965 razy).

Coraz częściej to sami mieszkańcy zgłaszają, że są świadkami spożywania alkoholu. Nie tyle samo picie powoduje brak tolerancji ze strony społeczności lokalnej co zachowanie po spożyciu jego nadmiernej ilości, jak dewastacje mienia, zaśmiecanie miejsc publicznych, zaczepianie przechodniów czy wulgarne słownictwo.

alkohol pijak (3)

ŹRÓDŁOstraż Miejska w Olstynie
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Łajewska Angela

Żulopark – dworzec..

Anonimowo

bo to jest sku*******o, że dorosły człowiek nie może się napić piwa w „miejscu publicznym”

Anonimka

Napić się piwa to jedno, ale nie nachlać się do tego stopnia, że się zasypia pod Biedronką… Nie jest to ani fajne, ani przyjemne dla tych, którzy mijają takiego chlejusa.

Łukasz Zdunek

Efekt 500+

Agnieszka Sławińska

Teraz jest na co zgonić bo dają 500+Rusz dobrze głową a później się wypowiadaj.Nie było 500+ a pijaków pełno.Żebyś dobrze zrozumiał to zatrudnij się w monopolowym.

Jarek Kobrzyński

Przestan bredzic Zdunson
Interweniowali wiecej bo im sie do dupy dobieraja to na alkoholikach chca statystyki zrobic…rusz glowa…

Joanna Klepacka

„Niepokojącym zjawiskiem jest zwiększająca się liczba interwencji podejmowanych przez strażników miejskich związanych z alkoholem” – tytuł genialny. Ciekawe, czy policjanci też są związani z alkoholem….:)

Ana Aga Ro

…ale że na Limanowskiego patologia ??? ! 😉

Ra Vau

Kołłątaja
Prosta
Grunwaldzka

I wszystko dookoła

Plus ➕ extra towarowa i dworzec

Jan Kowalski

Naucz się rozróżniać meneli od studentów 😉

Ra Vau

Noi Kortowo oczywiście
Ale to już poza konkurencją

Ana Aga Ro

Materac jest ? JEST, sezon jest ?? JEST, no to czego burczą ! Zapomniał wół gdy cieleńciem był i tyle w temacie 🙂

Grzegorz Daniluk

Ojej..

Jacek Wilczek

Ło panie, ale bibka była

Beata Łykowska

Pluski

wpDiscuz