Jeszcze łatwiej i bezpieczniej można teraz dojechać nad najpopularniejsze olsztyńskie akweny: Ukiel i Długie. Zmiany są na skrzyżowaniu Sielskiej z Schumana.

Na wniosek Oficera Rowerowego i Decyzją Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na skrzyżowaniu Sielskiej z Schumana drogowcy wyznaczyli bowiem przejazdy dla rowerzystów prowadzące przez wszystkie jezdnie. Aby zaakcentować nowe rozwiązanie zastosowano tam czerwoną barwę nawierzchni.

– W dni wolne od pracy rowerzyści z największych osiedli tłumnie korzystają z trasy prowadzącej nad jeziora i w stronę Lasu Miejskiego – wyjaśnia oficer rowerowy, Mirosław Arczak. – Stąd konieczność zapewnienia jak najlepszych warunków do jazdy.

W poprzednich latach pojawiła się asfaltowa droga dla rowerów wzdłuż ul. Armii Krajowej wraz z możliwością przejazdu przez ul. Jagiellończyka i bez trudu można tam teraz zobaczyć wielu użytkowników.

–  Do wprowadzenia prostego i taniego  rozwiązania polegającego na zmianie fragmentu przejść dla pieszych w przejazdy rowerowe brakowało odpowiednich przepisów – dodaje Arczak. – Te zostały znowelizowane we wrześniu 2015 i teraz nareszcie można spełniać powszechne oczekiwania użytkowników.

Przypominamy, iż na skrzyżowaniu funkcjonuje sygnalizacja świetlna i to do jej wskazań należy się stosować w pierwszej kolejności. Nowe przejazdy dla rowerzystów pozwalają na pokonanie skrzyżowania bez konieczności zejścia z roweru.