Jeszcze łatwiej i bezpieczniej można teraz dojechać nad najpopularniejsze olsztyńskie akweny: Ukiel i Długie. Zmiany są na skrzyżowaniu Sielskiej z Schumana.

Na wniosek Oficera Rowerowego i Decyzją Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na skrzyżowaniu Sielskiej z Schumana drogowcy wyznaczyli bowiem przejazdy dla rowerzystów prowadzące przez wszystkie jezdnie. Aby zaakcentować nowe rozwiązanie zastosowano tam czerwoną barwę nawierzchni.

– W dni wolne od pracy rowerzyści z największych osiedli tłumnie korzystają z trasy prowadzącej nad jeziora i w stronę Lasu Miejskiego – wyjaśnia oficer rowerowy, Mirosław Arczak. – Stąd konieczność zapewnienia jak najlepszych warunków do jazdy.

W poprzednich latach pojawiła się asfaltowa droga dla rowerów wzdłuż ul. Armii Krajowej wraz z możliwością przejazdu przez ul. Jagiellończyka i bez trudu można tam teraz zobaczyć wielu użytkowników.

–  Do wprowadzenia prostego i taniego  rozwiązania polegającego na zmianie fragmentu przejść dla pieszych w przejazdy rowerowe brakowało odpowiednich przepisów – dodaje Arczak. – Te zostały znowelizowane we wrześniu 2015 i teraz nareszcie można spełniać powszechne oczekiwania użytkowników.

Przypominamy, iż na skrzyżowaniu funkcjonuje sygnalizacja świetlna i to do jej wskazań należy się stosować w pierwszej kolejności. Nowe przejazdy dla rowerzystów pozwalają na pokonanie skrzyżowania bez konieczności zejścia z roweru.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Darek Sobolewski

Najważniejsze, że oficer rowerowy znowu się wykazał… 🙂

Tmoasz Rezcyński

Najlepiej jest jak tam sie spotka kilka rowerów i do tego pieszy

Tomasz Golaszewski

Nie wiem jak można wyznaczyć przejazd rowerowy przy chodniku szerokości 50 cm. Do tego żadnego oznakowania zgodnego z kodeksem. Nawet straż miejska nie potrafiła mi powiedzieć, czy to przejście czy przejazd. Znowu coś zrobiono w oderwaniu od rzeczywistości. Nie wspomnę o przejściu wieloetapowym, którego układ uniemożliwia jazdę przez całe skrzyżowanie.

Marcin Zawadzki

Spokojnie Super Kurier to w słowa ubierze tak, że na calym świecie nie bedzie drugiego takiego skrzyżowania 🙂 🙂

wpDiscuz