Strażnicy miejscy patrolujący okolice Placu Pułaskiego zauważyli dużą ilość porozrzucanych odpadów komunalnych w parku. W czasie kontroli miejsca w jednym z worków funkcjonariusze znaleźli na kopercie dane odbiorcy. W związku z tym zostały przeprowadzone czynności wyjaśniające, w trakcie których ustalono sprawcę zaśmiecenia. Kobieta została ukarana mandatem karnym oraz została zobowiązana do oczyszczenia terenu. Jak tłumaczyła zrobiła to ponieważ swój śmietnik ma za daleko i nie chciało jej się tam iść żeby wyrzucić śmieci.

Przypominamy, że zgodnie z art. 145 Kodeksu Wykroczeń osoba, która zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany. Od początku 2016 r. strażnicy miejscy podjęli 1341 interwencji w stosunku do osób zaśmiecających miejsce publiczne.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Jakub Kołecki

genius:)

Tomasz Biernacki

_co za amatorszczyzna_trzeba być jełopem żeby organizować podrzucenie śmieci w publicznym miejscu i nie zadbać o to, aby nie zostawić śladów adresowych czy innych umożliwiających namierzenie sprawcy_

Arek Gnil

Do lasu takiego i niech sprząta cały las, tam też te patafiany znaleźli sobie wysypisko. Jak raz wysprząta cały las to potem będzie uważał gdzie co wyrzuca. Co za czasy żeby na śmieciach oszczędzać byle tylko nie płacić za wywóz. Gdzie to taki ma rozum? Chyba razem z tymi śmieciami wyrzucił o ile wcześniej w ogóle go miał.

Natalia Sitarczuk

Wiadomo, że inteligencją nie grzeszy inaczej w ogóle by tych śmieci tam nie wyrzucił. Mandat się należy i to solidny! !!!

Barbara Muraszko

Super! Dopadli !

Piotr Sikorski

Pewnie jedna z pato co tam mieszka. Tak z innej beczki, śmietnik znajduję się można powiedzieć przy placu Bema. Dla starszej chorej osoby to już może być problem.

Krzysztof Tyszkiewicz

Ciekawe co zrobi jak kibel będzie miała za daleko?

wpDiscuz