Pomysłowy 15-latek kupił samochód by spotkać się z dziewczyną, którą poznał przez internet

  7
  Wikimedia Commons / Stahlkocher

  www.rabatol.pl  Pomysłowy 15-latek kupił przy współpracy ze swoim pełnoletnim kolegą samochód osobowy. W obawie przed rodzicami ukrywał go w lesie. Postanowił go wykorzystać do tego, by spotkać się z dziewczyną, którą poznał „w sieci”. Nieletni został zatrzymany do kontroli, gdy kierował autem w drodze do internetowej znajomej. Historią młodego kierującego zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

  W niedzielne popołudnie (26.06.2016) kilka minut po godz. 17:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie od funkcjonariusza Straży Granicznej, że na trasie Gęsiki-Główczyno w gm. Barciany, patrol zatrzymał do kontroli pojazd marki Daewoo Tico. Według zgłoszenia kierującym miała być osoba nieposiadająca uprawnień do kierowania.

  Kiedy policjanci pojechali na miejsce ustalili, że powodem kontroli było nerwowe zachowanie osoby siedzącej za kierownicą. Kiedy kierujący pojazdem zauważył nadjeżdżający oznakowany pojazd służby mundurowej zaczął zjeżdżać z jezdni na pobocze, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Szybko wyjaśnił się powód takiego zachowania kierującego osobówką.

  Jak się okazało za kierownicą auta siedział 15-letni chłopak. Mieszkaniec gminy Rozogi tłumaczył policjantom, że właśnie jechał do swojej koleżanki, którą poznał przez Internet. Zapytany o to skąd wziął samochód, nastolatek powiedział, że wspólnie ze swoim pełnoletnim kolegą tydzień wcześniej go kupił. Pieniądze na auto były jego, natomiast umowa kupna pojazdu jest sporządzona na jego pełnoletniego kolegę.

  Chłopak powiedział funkcjonariuszom, że pojazd od momentu zakupu był użytkowany tylko i wyłącznie przez niego, jednak w obawie przed rodzicami samochód przechowywał w lesie około 0,5 km od miejsca zamieszkania. Po przeprowadzonych czynnościach 15-latek został przekazany rodzicom.

  Policjanci szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. O całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Mistrz, kozak i wogóle fajny… A gdyby tym autem jadąc bez uprawnień, bez umiejętności zrobił komuś krzywdę???

  Na nauki do niego 😉 haha

  GG

  Szacuneczek.

  Współczesny Romeo tylko do Julii nie dojechał…

  Kto dziś tak potrafi kochać:)

  Świeży 15-latek 😛

  Mistrz

  wpDiscuz