Zbliża się lato. Dni stają się cieplejsze i coraz bardziej słoneczne. Co za tym idzie, ludzie chętnie wybierają plażowanie nad jeziorami. Dlatego też postanowiliśmy rozejrzeć się za wodnymi atrakcjami.

Wakeboarding jest sportem wodnym, gdzie ślizgamy się na desce na powierzchni akwenu trzymając się liny przymocowanej do wyciągu lub motorówki. W olsztyńskim wakeparku przy zatoce Miłej działa właśnie taki wyciąg.

Nauka podstaw wakeboardu trwa od 15 minut do godziny. Jest to naprawdę prosty do opanowania sport, w którym nawet 8-latek może się odnaleźć. – Jeżeli dziecko nie ma problemu z koordynacją ruchową to tak naprawdę może już spróbować pierwszych kroków. Z kolei naszym najstarszym uczestnikiem był 67-latek, który wcześniej nie miał styczności ze sportami wodnymi – mówi Michał Gospodarski z NiceBay.

Oprócz wakeboardu mamy do wyboru narty wodne i wakeskate, czyli deskorolkę na wodzie gdzie nie ma wiązań, dzięki czemu można wykonywać różne tricki niczym na prawdziwej deskorolce. Można także wypożyczyć long-, lub shortboard i pojeździć po ścieżkach rowerowych dookoła akwenu

Zatoka Miła charakteryzuje się płaską wodą, gdyż niemal z każdej strony otoczona jest drzewami, które hamują zapędy wiatru. Dzięki temu bez problemów można uczyć się wakeboardu. – Mamy możliwość zatrzymania wyciągu i kontroli prędkości, co umożliwia powtórny start z wody, który ma niebagatelne znaczenie na progres osoby uczącej się na każdym etapie zaawansowania.

Nice Bay Wakepark Olsztyn oprócz możliwości powtórnego startu z wody odróżnia sie od wyciągu w Ostródzie, szkoleniem początkujących adeptów tego sportu. Instruktorzy z wakeparku przed pływaniem tłumaczą zasady bezpieczeństwa na torze i uczą podstaw, a także dokonują korekt naszych postępów na wodzie, tak by progres naszych umiejętności był jak najszybszy. Każdy z uczestników zabawy dla bezpieczeństwa zostaje zaopatrzony w kamizelkę wypornościową i kask  – tłumaczy Michał Gospodarski.

Na wakeboardzie możemy popływać już od 40/45 złotych – wtedy współdzielimy godzinę wraz z maksymalnie trzema innymi osobami. 60-minutowe wynajęcie toru na wyłączność kosztuje od 150 zł (godz. 8-16 w tygodniu) do 170 zł (godz. 16-20 i w weekendy). Można także wynająć tor na cały dzień lub jego cześć, co jest świetną opcją na organizację imprez okolicznościowych takich jak wieczory panieńskie lub urodziny, a także integracje. Jeśli złapiecie zajawke na sporty wodne możecie korzystać z wyciągu jeszcze taniej kupując jedną z opcji karnetów. Cieszy to, że w cenie mamy wliczoną już opiekę instruktora a także deskę, kapok, kask i piankę jeśli jej potrzebujemy.

Skorzystaj z promocji!

nice bay2_1

Więcej informacji na stronie Nicebay.pl

Adres: plaża nad zatoką Miłą (ul. Miła)

mail: [email protected]

tel. 696022641.

rezerwacja toru www.nicebay.pl/rezerwacja

Facebook: www.facebook.com/nicebay