Awantura o ogródek na starówce w Olsztynie zapoczątkowała piękną akcję

  8

  www.rabatol.pl  W czwartek (23 czerwca) właściciel restauracji Jakubek na Starym Mieście zaprosił do ogródka  przy ul. Jana z Łajs niepełnosprawnych. Tym samym zapoczątkował cotygodniową akcję pomocy osobom z ograniczoną pełnosprawnością. Jest to związane z zarzutami zgłoszonymi przez mieszkańców, którzy alarmowali, że nowo-powstały ogródek zakrył dotychczasowe podjazdy dla niepełnosprawnych.

  Jana z Łajs to najmniejsza ulica w Olsztynie prowadząca z rynku przez ul. Okopową do parku Podzamcze. U podnóża schodów (przy dawnym kinie Awangarda) często parkują samochody, dlatego też ludzie spacerujący z wózkami unikali tamtejszego przejścia. Ponadto podjazd ten jest stromy, w rzeczywistości osoba na wózku bez niczyjej pomocy nie podjechałaby tamtędy.

  Ten argument jednak nie przeszkadzał mieszkańcom krytykować powstającego tam ogródka – właśnie za zakrycie podjazdów dla osób niepełnosprawnych i wózków. Tyle tylko, że Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zezwolił właścicielowi Jakubka na postawienie drewnianej kondygnacji. Pod jednym warunkiem: restaurator miał zapewnić przejazd osobom niepełnosprawnym oraz rodzicom z wózkami.

  Podjazd został postawiony w środę. W rozmowie z nami właściciel stwierdził, że podczas prac nad ogródkiem popełnił jeden poważny błąd: nie przygotował informacji o planowanej zmianie. –  Jakubek jest miejscem przyjaznym dla wszystkich. Nowy podjazd jest łagodniejszy i łatwiejszy w użyciu. Jako firma zatrudniamy osoby niepełnosprawne, jesteśmy współorganizatorami imprez na rzecz osób niepełnosprawnych, dzieci z domów dziecka, wspieramy schronisko dla zwierząt – opisał Paweł Reda, restaurator.

  W czwartek (23 czerwca) w jakubkowym ogródku zorganizowano małą imprezę, na którą zaproszono osoby niepełnosprawne. – Dziś zaprosiliśmy grupę podopiecznych z domu pomocy społecznej – wyznał właściciel Jakubka. Każdy gość poczęstowany został świeżo wyciskanym sokiem i otrzymał drobny upominek. – Cieszymy się, że goście przyjęli zaproszenie i będą nas częściej odwiedzać – dodał Paweł Reda.

  Niepełnosprawni, pod okiem muzykoterapeutki, dobrze się bawili. Śpiewali piosenki i miło spędzili czas. Restaurator zapowiedział, że podobne akcje mające pomóc osobom niepełnosprawnym będzie przeprowadzał co tydzień.

  PODZIEL SIĘ
  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Brawo ten Pań:-) najlepsze że stary do nowego nawet nie wymaga porównania, myślę że afera powstała bo właściciel nawet nie pomyślał że po czymś takim co było da się zjechać:-) nawet te schody pod ogródkiem ciężko sprawdzały się w chodzeniu…

  Byłam tu dzisiaj, Gratuluję młodym właścicielom i wspolczuje starym zrzędom …
  Serdecznosci życzę i wysokich obrotów !!

  Dobre zakończenie
  Fajnie że udało się znaleźć dobre wyjście z tej patowej sytuacji.
  Uważam że właściciel stanął na wysokości zadania i wręcz na tym zyskał przychylność nie tylko osób niepełnosprawnych. 🙂

  piekna akcje???jak zabudowal wczesniej podjazd?to mandat powinien dostac i nakaz rozbiorki a nie

  to nie mógł położyć tych paru desek zanim zaczął budować taras? A teraz głupio, bo wie, że się fama rozeszła. Faktycznie nic innego mu nie zostało jak teraz próbować wleźć w 4 litery . Brawo, ale nie dla tego pana tylko dla Twój Kurier Olsztyński

  Brednie gość zrobił super robotę. Jak widać najlepiej krytykować taka natura większości policzków.

  Chapeau bas

  No i co, mozna? Mozna! Brawo dla tego Pana

  wpDiscuz