Zaledwie rok cieszył się prawem jazdy 19-letni mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego, który został został zatrzymany do kontroli drogowej. Podczas niej okazało się, że mężczyzna ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, to młody kierowca nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Dzisiejszej nocy (17.06.2016) policjanci z nowomiejskiej komendy zatrzymali na ul. Kopernika w Nowym Mieście Lubawskim do kontroli drogowej kierującego Oplem Astra. Podczas prowadzonej kontroli okazało się, że 19-latek znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u mieszkańca miasta blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę i zatrzymali jego prawo jazdy. Z dokumentu wynikało, że posiadał je zaledwie od roku. To jednak nie koniec kłopotów kierowcy. Mężczyzna nie miał przy sobie także wymaganych dokumentów: dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz polisy ubezpieczeniowej.

Ze swojego zachowania będzie teraz tłumaczył się przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.