Czołowe zderzenie dwóch rowerzystek na ul. Bałtyckiej

  9

  www.rabatol.pl  Na szczęście tylko ogólnymi potłuczeniami zakończyło się zdarzenie do którego doszło na ścieżce rowerowej przy ul. Bałtyckiej. Jadąca od Alei Przyjaciół 54-latka nie zachowała ostrożności podczas wymijania jadącej z naprzeciwka rowerzystki w wyniku czego doszło do zderzenia. Świadkami kolizji byli policjanci, którzy udzielili uczestniczkom pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

  Wracający z działań poszukiwawczych policjanci, jadąc ulicą Bałtycką zauważyli, że na ścieżce rowerowej biegnącej wzdłuż drogi zderzyły się dwie rowerzystki. Jadąca od strony Alei Przyjaciół 54-latka nie zachowała ostrożności podczas wymijania jadącej z naprzeciwka rowerzystki w wyniku czego doszło do zderzenia. Funkcjonariusze natychmiast udzielili im pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

  Na szczęście skończyło się na ogólnych potłuczeniach. 54-latka została ukarana mandatem karnym.

  Policjanci apelują do rowerzystów o zachowanie ostrożności podczas jazdy. Zderzenie się jednośladów czy potrącenie pieszego może być tragiczne w skutkach.

  Warto również pamiętać, iż piesi nie zawsze stosują się do zakazu poruszania się po drogach dla rowerów. Korzystając ze ścieżki rowerowej również należy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  olsztynianka

  to prawda,też trochę jeżdżę i też miałam wypadek,bo babsko zapierniczało,bo jak stwierdziła : jak jest na scieżce rowerowej to już nie patrzy,tylko jedzie……całe szczęście to z niej rower ściągali,wszystko może się zdarzyć nawet na ścieżce rowerowej, więc niekoniecznie jadąć z górki trzeba jeszcze na maksa po pedałach dawać,masakra jakaś

  „piesi nie zawsze stosują się do zakazu poruszania się po drogach dla rowerów”. A to dopiero dowcip. Powinno być „pieszym zdarza się w chwilach rzadkiego olśnienia przypomnieć, że nie łazi się po ścieżce rowerowej”. W każdym innym momencie są święcie oburzeni, że się im w ogóle zwraca na to uwagę :v

  Olsztyniak

  Ciekawy jestem kiedy postawiła ograniczenia prędkości dla rowerzystów czasami strach tam wyjść na spacer . Sam jeżdze rowerem ale to co się wyprawia na tych scierzkach to tragedia

  Olsztyniak2

  Tragedia jak Twoja ortografia.

  mnie najbardziej rozbraja sposób myślenia niektórych ludzi. Kiedy siedzą zza kierownicą aut, to wiele maja do powiedzenia na temat zachowania rowerzystów. Natomiast kiedy sami zasiadają na rowerowe siodełko ich sposób myślenia zmienia się diametralnie. Raptem z władców ulic uważają się za władców chodników. Prawdziwi rowerzyści potrafią się zachować zarówno na ulicach jak i chodnikach, to „niedzielni” rowerzyści są przyczyna wielu wypadków, często są to posiadacze prawa jazdy.

  Rowerzyści – władcy chodników i ulic 😀

  Jak można zderzyć się czołowo jadąc rowerem z drugim rowerem? Jechały z zamkniętymi oczami?

  Brawura i szybka jazda ..

  Ciekawe która zjechała na lewy pas xD

  wpDiscuz