Na szczęście tylko ogólnymi potłuczeniami zakończyło się zdarzenie do którego doszło na ścieżce rowerowej przy ul. Bałtyckiej. Jadąca od Alei Przyjaciół 54-latka nie zachowała ostrożności podczas wymijania jadącej z naprzeciwka rowerzystki w wyniku czego doszło do zderzenia. Świadkami kolizji byli policjanci, którzy udzielili uczestniczkom pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

Wracający z działań poszukiwawczych policjanci, jadąc ulicą Bałtycką zauważyli, że na ścieżce rowerowej biegnącej wzdłuż drogi zderzyły się dwie rowerzystki. Jadąca od strony Alei Przyjaciół 54-latka nie zachowała ostrożności podczas wymijania jadącej z naprzeciwka rowerzystki w wyniku czego doszło do zderzenia. Funkcjonariusze natychmiast udzielili im pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

Na szczęście skończyło się na ogólnych potłuczeniach. 54-latka została ukarana mandatem karnym.

Policjanci apelują do rowerzystów o zachowanie ostrożności podczas jazdy. Zderzenie się jednośladów czy potrącenie pieszego może być tragiczne w skutkach.

Warto również pamiętać, iż piesi nie zawsze stosują się do zakazu poruszania się po drogach dla rowerów. Korzystając ze ścieżki rowerowej również należy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.