Jak radzić sobie z nieznanymi pakunkami? Co zrobić gdy odkryjemy ładunek wybuchowy pod samochodem? Już wkrótce odbędzie się specjalistyczne szkolenie dla olsztyńskich taksówkarzy.

– Dostajemy sygnały od naszych taksówkarzy, że chcieliby dowiedzieć się jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich pasażerów – opisuje Paweł Micek z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Olsztyna. – Stąd pomysł na takie szkolenie. Jest ono adresowane do zrzeszonych we wszystkich korporacjach i do niezależnych taksówkarzy z naszego miasta.

Szkolenie „Postępowanie podczas zagrożeń terrorystycznych” przeprowadzi ekspert w tej dziedzinie – Waldemar Niemczuk. To emerytowany pracownik Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

– Inwestujemy w prewencję – podkreśla prezydent Piotr Grzymowicz. – W tym celu stworzyliśmy też portal bezpieczny.olsztyn.eu bo chcemy kompleksowo dbać o spokój naszych mieszkańców. I choć tak właśnie, bezpiecznie, możemy czuć się w naszym mieście, to w świetle ostatnich wydarzeń dobrze jest dmuchać na zimne.

Spotkanie wraz z pokazem pomocy przedmedycznej organizowane jest przez olsztyński Urząd Miasta. Odbędzie się w poniedziałek (27 czerwca) w dawnej sali sesyjnej ratusza (219) w dwóch turach: o 16:00 i o 18:30.