W Olsztynie przeprowadzą szkolenie antyterrorystyczne dla taksówkarzy

  4

  www.rabatol.pl  Jak radzić sobie z nieznanymi pakunkami? Co zrobić gdy odkryjemy ładunek wybuchowy pod samochodem? Już wkrótce odbędzie się specjalistyczne szkolenie dla olsztyńskich taksówkarzy.

  – Dostajemy sygnały od naszych taksówkarzy, że chcieliby dowiedzieć się jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich pasażerów – opisuje Paweł Micek z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Olsztyna. – Stąd pomysł na takie szkolenie. Jest ono adresowane do zrzeszonych we wszystkich korporacjach i do niezależnych taksówkarzy z naszego miasta.

  Szkolenie „Postępowanie podczas zagrożeń terrorystycznych” przeprowadzi ekspert w tej dziedzinie – Waldemar Niemczuk. To emerytowany pracownik Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

  – Inwestujemy w prewencję – podkreśla prezydent Piotr Grzymowicz. – W tym celu stworzyliśmy też portal bezpieczny.olsztyn.eu bo chcemy kompleksowo dbać o spokój naszych mieszkańców. I choć tak właśnie, bezpiecznie, możemy czuć się w naszym mieście, to w świetle ostatnich wydarzeń dobrze jest dmuchać na zimne.

  Spotkanie wraz z pokazem pomocy przedmedycznej organizowane jest przez olsztyński Urząd Miasta. Odbędzie się w poniedziałek (27 czerwca) w dawnej sali sesyjnej ratusza (219) w dwóch turach: o 16:00 i o 18:30.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Koniecznie zabrać zawieść do Wawy na Nowogrodzką i wyie…..ić w powietrze PIS z Kaczorem w ramach ustawy pisowskoterorystycznej !!!!!

  masz zdrowie!

  Dla rowerzystów przeprowadźcie….

  kler przeszkolic .oni nie lubia katolikow!!!

  wpDiscuz