Amerykańscy żołnierze na Starym Mieście

  5
  Fot. Marcin Kierul/Urząd Miasta Olsztyna.

  www.rabatol.pl  Nie lada atrakcję mieli olsztynianie w każdym wieku. Stolicę regionu odwiedzili żołnierze armii Stanów Zjednoczonych, którzy przemierzają Polskę.

  Był Tarnów, były Suwałki, był również Olsztyn. „Rajd Dragonów II” zawitał do stolicy Warmii i Mazur. Setki olsztynian w czwartkowe (9 czerwca) popołudnie z zainteresowaniem przyglądało się niecodziennym gościom.

  2. Pułk Kawalerii zaczął trasę w Niemczech. Po przebyciu ponad dwóch tys. km przez Czechy, Polskę, Litwę i Łotwę, dotrą do Estonii na ćwiczenia Saber Strike 16. W Olsztynie można było spotkać około 50 żołnierzy – poza amerykańskimi, także polskich i niemieckich – oraz sześć pojazdów, m.in. Strykery.

  Zanim oficjalnie rozpoczęło się spotkanie przy Starym Ratuszu, w obecnym Urzędzie Miasta prezydent Olsztyna spotkał się z przedstawicielami amerykańskiej ambasady.

  – Bez wątpienia dzisiejsze spotkanie z wojskiem będzie dla wielu olsztynian ciekawym doświadczeniem – mówił Piotr Grzymowicz. – Kontakty między naszymi krajami są niezwykle istotne. Ze względu na szereg zagadnień, nie tylko związanych z wojskiem. Pozwalają patrzeć optymistycznie w przyszłość i myśleć o rozwiązywaniu problemów na wielu poziomach.

  Stronę amerykańską reprezentował Radca ds. Kultury i Prasy.

  – Olsztyn i cały region to bardzo piękne miejsce – chwalił Chris Midura. – Chcielibyśmy zwiększyć wymianę studencką między naszymi krajami. Słyszałem o tym, że wielu moich rodaków jest zainteresowanych studiowaniem medycyny w Polsce.

  Podczas spotkania nie zabrakło rozmów na temat zwiększającej się dostępności komunikacyjnej Olsztyna. Na spotkanie z mieszkańcami na Starym Mieście Amerykanie zaplanowali ok. dwóch godzin.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Spóźnili się z tymi odwiedzinami przynajmniej o 75 lat…

  A w jakim celu , bo nie bardzo rozumiem ?

  Wygląda podobnie do Olsztyna ten Olszyn.

  Wstyd i hańba. Obce wojsko w pełnym uzbrojeniu krąży sobie po Polsce jak chce a ludzie się z tego cieszą…

  Ruskie agenty również były. Odśpiewały hymn sowiecki i coś krzyczały tylko, ze bardzo cienkim głosem oraz miały ze dwa transparenty. Ogólnie fajna rodzinna impreza

  wpDiscuz