11 czerwca na ul. Sikorskiego odbędą się wyścigi na 1/8 mili w ramach imprezy NIGT POWER. Dojazd i powrót z imprezy zapewnią kursujące ze zwiększoną częstotliwością tramwaje. Linie 1 i 2 będą funkcjonować dłużej niż zwykle. Wyścigi będą się odbywały w godz. 16:00 – 0:00 na wyłączonym z ruchu odcinku ul. Sikorskiego – od skrzyżowania z ul. Tuwima i Synów Pułku do skrzyżowania z ul. Dywizjonu 303.

W sobotę 11 czerwca Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zwiększy częstotliwość kursowania linii tramwajowej 3 – w godzinach 15:00–21:00 tramwaje będą odjeżdżać z przystanków co 20 min. Wspólnie z pozostałymi liniami tramwajowymi 1 i 2, umożliwi to szybki dojazd na imprezę NIGHT POWER z Dworca Głównego i Śródmieścia oraz z Kortowa i Jarot.

Tramwaje linii 1 i 2 będą kursowały dłużej niż zwykle – z przystanku GALERIA WARMIŃSKA ostatni tramwaj w kierunku Jarot odjedzie o godz. 0:01, natomiast w kierunku Śródmieścia o godz. 0:31 – umożliwiając tym samym powrót z imprezy.

Odcinek ul. Sikorskiego, na którym będą odbywały się wyścigi – od skrzyżowania z ul. Tuwima i Synów Pułku do skrzyżowania z ul. Dywizjonu 303 – zostanie zamknięty dla ruchu od około godziny 10:00 w sobotę 11 czerwca, do około godziny 6:00 w niedzielę 12 czerwca. W tym czasie autobusy linii 127 zostaną skierowane na trasę objazdową:

  • w kierunku krańca WITOSA, od skrzyżowania Pstrowskiego/Sikorskiego/Obiegowa: Pstrowskiego – Synów Pułku – Sikorskiego – Wilczyńskiego i dalej swoją trasą
  • w kierunku REDYKAJN, od skrzyżowania Sikorskiego/Tuwima/Synów Pułku: Synów Pułku – Pstrowskiego – Niepodległości i dalej swoją trasą

Na trasie objazdu obowiązują wszystkie napotkane przystanki.

Zawieszone zostaje funkcjonowanie przystanków autobusowych:

  • GALERIA WARMIŃSKA na ul. Sikorskiego w kierunku ul. Pstrowskiego, za skrzyżowaniem z ul. Tuwima i Synów Pułku
  • SIKORSKIEGO-OGRODY na ul. Sikorskiego w obu kierunkach
  • DYWIZJONU 303 na ul. Sikorskiego w obu kierunkach – wyłącznie dla linii autobusowej 127

Podczas zamknięcia odcinka ul. Sikorskiego funkcjonowanie przystanków tramwajowych pozostaje bez zmian.

mapa-ulicy