Widok wojskowego sprzętu i uzbrojonych żołnierzy nie będzie powodem do paniki. Stolicę regionu odwiedzą amerykańscy kawalerzyści.

Celem trwającego od 31 maja przejazdu 2. Pułku Kawalerii „Rajd Dragonów II” jest przećwiczenie technik dowodzenia, wsparcia oraz swobody przemieszczania pojazdów i sprzętu. Żołnierze pokonają 2,2 tys. km.

Trasa zaczęła się w Niemczech i wiedzie przez Czechy, Polskę, na Litwę i Łotwę do Estonii. Przejazd zorganizowano aby przemieścić amerykańskich żołnierzy i sprzęt do krajów regionu Morza Bałtyckiego na ćwiczenia Saber Strike 16.

– Amerykanów spotkać będzie można na Starym Mieście – informuje dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miasta, Krzysztof Otoliński. – To szansa, żeby z nimi porozmawiać i zobaczyć z bliska sprzęt wojskowy.

Olsztynianie będą mogli przyjrzeć się m.in. transporterom Stryker, haubicom M777 oraz pojazdom wspierającym. W ostatnich miesiącach Amerykanie kilkukrotnie spotykali się z mieszkańcami polskich miast. Podczas trwającego przejazdu byli już w Tarnowie i Suwałkach.

Wizyta amerykańskich kawalerzystów na Starym Mieście w czwartek (9 czerwca) między 15:00 a 17:00.

rajd-dragonow