Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty za usiłowanie kradzieży z włamaniem do pojazdów zaparkowanych pod jednym z olsztyńskich hipermarketów. Obaj byli pijani- mieli ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend policjanci pojechali do jednego z olsztyńskich hipermarketów, gdzie ochrona ujęła dwóch mężczyzn. Mieli oni włamać się do samochodów stojących na parkingu.
Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że Krzysztof S. i Rafał S. zwrócili na siebie uwagę ochroniarzy, bo spożywali alkohol przed wejściem do sklepu. Zaczęli więc ich obserwować. Następnie mężczyźni podeszli do zaparkowanych samochodów i zachowywali się podejrzanie, operowali narzędziami przy zamkach drzwi a następnie wsiedli do środka. Wszystko zarejestrowały kamery. Ochroniarze ujęli ich na gorącym uczynku i przekazali policjantom.

Jak okazało się, obaj zatrzymani byli pijani. Mieli ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli śrubokręty, obcęgi i kombinerki.
30- latkowie zostali osadzeni w policyjnym areszcie. W toku czynności ustalono, że z wnętrza pojazdów do których się włamali nic nie zginęło.
Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do volkswagena i daewoo. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.