Barszcz Sosnowskiego pojawił się w Olsztynie przy ulicy Armii Krajowej. O tym fakcie mieszkańcy zawiadomili dyżurnego Straży Miejskiej, który na miejsce wysłał patrol.

Strażnicy zlokalizowali roślinę i powiadomili właściciela działki, który podjął już działania zmierzające do wyeliminowania niebezpiecznego chwastu. To już kolejne zgłoszenie dotyczące pojawienia się tej rośliny w naszym mieście.

Pamiętajmy! Kontakt z barszczem Sosnowskiego powoduje oparzenia skóry. Jak rozpoznać barszcz Sosnowskiego? Roślina ta ma zieloną łodygę pokrytą w dolnej części fioletowymi plamkami. Można go pomylić z wyrośniętym koprem, jednak jest od niego o wiele wyższy. Liście tego chwastu są duże i szerokie o zaostrzonych końcówkach. Możemy go spotkać głównie na łąkach, odłogach, przy drogach czy wzdłuż brzegów jezior i rzek.

ŹRÓDŁOStraż Miejska Olsztyn
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Jarek Bojarski

Dziadek opowiadał że jakiś chłop się tym kiedyś podtarł. Podobno nie poleca 🙂

Paulina Kurowska

Tak dotarła do Olsztyna ze 20 lat temu. Pamiętam jak moja babcia mówiła podczas spacerów na Stary Olsztyn „nie dotykaj to barszcz który parzy, ruscy nam przywieźli”. Jest w zalewie Łyny przy Kortowie. W okolicach dawnego PGR Stary Olsztyn. Widziałam go rok temu jadąc rowerami, pokazywałam dzieciom czego pod żadnym pozorem nie wolno im dotykać…

BARSZCZ CZERWONY

Pieudolisz, info sprzed kilku dni.

Lala

news z sprzed roku… ten portal jest na poziomie bagna

Piotr Paweł Malczyk

Z tego co wiem, to wszystkie skupiska należy zgłaszać władzom – te muszą dopilnować usunięcia Barszczu Sosnowskiego.

Paulina Kurowska

Za Dywitami tak… całe pole. I jadąc w stronę Dywit rowerem tez można spotkać.

Piotr Paweł Malczyk

Jonatan Szwec zgłaszać, zgłaszać 😉 PRL dla krów sprowadził to ścierwo, i tak później ogazało się, że nie chcą tego jeść (ciekawe dlaczego ^^).

Jonatan Szwec

Za Dywitami w lesie na polanie to jest cała „plantacja” tego 😉

Krzysztof Krzysztof

A i od ponad 30 lat

Jonatan Szwec

Barszcz Sosnowskiego jest w OLN przynajmniej od 15 lat… Jak byłem dzieckiem to juz pamietam jak mama mówiła „nie dotykaj tego” 🙂

Paulina Kurowska

No nie wiem kto z koprem pomyli roślinę która wygląda z gola odmiennie juz na etapie bycia 40-60cm „kwiatkiem” a potem osiąga nawet 2 metry!

Kamil Lesniak

niekoniecznie to musiał być barszcz. wiele osób myli barszcz z choćby pospolitym koprem.

Krzysztof Krzysztof

Prawda

Przemysław Par

od ponad 20 lat jest ta roślina w Olsztynie

Krzysztof Krzysztof

Też prawda

wpDiscuz