Policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która na pasach ominęła inny pojazd, który zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu. 34-latka nie widziała nic złego w swoim zachowaniu. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci apelują o ostrożność w okolicach przejść dla pieszych.

Wczoraj (02.06) kilka minut przed godz. 09:00 policjanci olsztyńskiej drogówki zauważyli, że na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Głowackiego jadąca od strony ul. Obiegowej kia ominęła inny pojazd, który zatrzymał się przed pasami żeby ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

Funkcjonariusze widząc to wykroczenie postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedziała kobieta. 34-latka nie widziała nic złego w swoim zachowaniu. Jak oświadczyła, nic takiego się nie stało.

Policjanci zatrzymali Magdalenie K. prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Sporządzili również wniosek o ukaranie do sądu za popełnione przez nią wykroczenie.

Policjanci apelują

Wyprzedzanie, wymijanie oraz omijanie na pasach lub w bezpośrednim ich pobliżu to jedne z najbardziej niebezpiecznych manewrów na drogach. Pieszy powinien czuć się tam bezpiecznie, tymczasem wciąż wiele osób ginie na przejściach przez pośpiech i brak wyobraźni kierowców.

Aktualizacja

Po weryfikacji nagrania z monitoringu oraz po konsultacji z sądem, prawo jazdy zostało kobiecie zwrócone, gdyż nie doszło do wykroczenia z art. 86 kodeksu wykroczeń, tj. stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Za popełnione wykroczenie omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu 34-latka została ukarana mandatem. Na jej konto wpłynęło również 10 punktów karnych.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Janusz

Taką samą sytuację na tym skrzyżowaniu miałem wczoraj czy przedwczoraj. Dobrze, że wyjrzałem zza auta, który ustąpił mi pierwszeństwa. I też wyjeżdżali z Głowackiego funkcjonariusze, tylko Straży Miejskiej i nie było takiego pościgu.

nazwa.pl

You are Britain? I’m Poland, hello!

sobota
Ja troszkę jeżdzę i uważam że kierowcy nie powinni zatrzymywać się specjalnie by przepuszczać pieszych sam dostałem w tył pojazdu przez to że kierowca na sąsiednim pasie zatrzymał siępo to by przepuścić pieszych, a kobietka jadąca za mną tak mnie walnęła że kark mnie bolał 3 dni, a samochód mój poleciał po uderzeniu tak, że prawie potrąciłem osoby będące na pasach i wkur… mnie uprzejmi przepuszczacze. Zazwyczaj jest tak że przejedzie kilka samochodów i za chwilę jest przerwa po zmianie świateł wtedy pieszy ma czas by przejść. Sytuacje są różne. Z jednej strony nie brakuje wariatów na drodze, a z… Czytaj więcej »
Tom Dimmer

I’m Britain is illegal not to stop for people waiting to cross! It scares me here to see how many times I have seen this and worse! When will people learn to give the right of way to the pedestrians and cyclists!!

Przemek Mikołajczyk

Dobrze

Mario Hikuza

kilka razy zostałbym potrącony na pasach przez takich kierowców. i nie ważne czy to przejścia na skrzyżowaniu, czy na prostej, wielu kierowców (przepraszam za słowo) pierd…li innych i prawo. Zwłaszcza ci, co majaa dużo kasy.

Sciro16v

Adwokat to raczej się nie przyda.Dla pani 30h społecznej jako sprzątaczka na SORz, a potem psychotesty i ponowny egzamin. Karać tak ale rownież i doszkalać pieszych ze przejście dla pieszych to niebezpieczne miejsce oraz szkolić i egzaminować lepiej kierowców. Ja pamietam jak do szkoły przychodziła milicja i uczyła jak się zachowywać oraz na MZ tropic dali posiedzieć. Coś się z tej szkoły wyniosło a teraz?

Adrianna Jaroszuk

I dobrze

Party

Na ulicy Partyzantów takie coś to na porządku dziennym. Pozdrawiam.

Papcio

brawo nie brawo, jak się dobrze przyjrzeć, w chwili gdy był wykonywany manewr omijania pieszy nie był na przejściu, wystarczy się przyjrzeć, a policjanci śmiało mogą przegrać sprawę, wystarczy dobry adwokat.

kk

A ja radzę się douczyć…

wpDiscuz