Policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która na pasach ominęła inny pojazd, który zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu. 34-latka nie widziała nic złego w swoim zachowaniu. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci apelują o ostrożność w okolicach przejść dla pieszych.

Wczoraj (02.06) kilka minut przed godz. 09:00 policjanci olsztyńskiej drogówki zauważyli, że na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Głowackiego jadąca od strony ul. Obiegowej kia ominęła inny pojazd, który zatrzymał się przed pasami żeby ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

Funkcjonariusze widząc to wykroczenie postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedziała kobieta. 34-latka nie widziała nic złego w swoim zachowaniu. Jak oświadczyła, nic takiego się nie stało.

Policjanci zatrzymali Magdalenie K. prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Sporządzili również wniosek o ukaranie do sądu za popełnione przez nią wykroczenie.

Policjanci apelują

Wyprzedzanie, wymijanie oraz omijanie na pasach lub w bezpośrednim ich pobliżu to jedne z najbardziej niebezpiecznych manewrów na drogach. Pieszy powinien czuć się tam bezpiecznie, tymczasem wciąż wiele osób ginie na przejściach przez pośpiech i brak wyobraźni kierowców.

Aktualizacja

Po weryfikacji nagrania z monitoringu oraz po konsultacji z sądem, prawo jazdy zostało kobiecie zwrócone, gdyż nie doszło do wykroczenia z art. 86 kodeksu wykroczeń, tj. stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Za popełnione wykroczenie omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu 34-latka została ukarana mandatem. Na jej konto wpłynęło również 10 punktów karnych.