Pięć firm chce wybudować nową ul. towarową za 200 mln zł

  5

  www.rabatol.pl  Pięć konsorcjów jest chętnych wybudować ul. Towarową. W Urzędzie Miasta otwarto oferty złożone przez zainteresowanych realizacją inwestycji.

  Niemal 200 mln złotych – to kwota, jaką planuje miasto wydać na budowę trasy. Ulica będzie jednym z połączeń stolicy Warmii i Mazur z obwodnicą miasta. Zostanie doprowadzona do węzła Wschód niedaleko Wójtowa.

  W tym etapie do złożenia ofert zaproszonych zostało sześć podmiotów. Zdecydowało się na to pięć konsorcjów. Zaproponowane ceny były znacznie niższe, niż kwota zaplanowana na inwestycję – wahały się od nieco ponad 103 mln zł do ok. 129 mln.

  Najtańsze – bardzo zbliżone cenowo – propozycje złożyły dwa konsorcja. To, którego liderem jest Budimex S.A. wyceniło realizację zadania na dokładnie 103 076 000 złotych, natomiast Strabag Sp. z o.o. – 103 565 000 złotych. Na przeciwnym biegunie jest PORR Polska Infrastruktura z kwotą ok. 129 mln złotych

  – Optymistycznie oceniamy, że umowę z wykonawcą moglibyśmy podpisać we wrześniu – przyznaje dyrektor Wydziału Inwestycji, Krzysztof Śmieciński. – Jeśli tak by się stało, niewykluczone, że prace ruszyłyby jeszcze jesienią. Zadanie ma być zrealizowane w 27 miesięcy. Każde z konsorcjów, które wystartowały w przetargu, zaoferowało 72-miesięczną gwarancję.

  Towarowa będzie przebudowywana od skrzyżowania z ul. Leonharda do Cementowej. A od tego miejsca do węzła droga będzie budowana od podstaw. Łącznie to ok. 2,7 km trasy.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  Przy uwzględnieniu najmiejszej ceny potencjalnego wykonawcy oraz 2,7km trasy, to cena za metr wyniesie… 38176.29 złotych!!! Przypomnijcie sobie cenę ~15km obwodnicy południe-wschód – artykuł można znaleźć na stronie Kuriera. Mieszkam od kilku lat w Gdańsku, gdzie nasz szanowny tow. Adamowicz ucieszył nas hiperTunelem pod Martwą (z wrażenia) Wisłą. “W Gdańsku otwarto tunel pod Martwą Wisłą. Budowa trwała cztery i pół roku i kosztowała około 900 milionów złotych. Tunel łączy dzielnicę Nowy Port z Trasą Sucharskiego.” – cytat z Onetu (kwiecień). Jego długość to ~1,2km i miał on usprawnić ruch w Gdańsku- tu wszystkich zaskocze… nie zmieniło się absolutnie nic –… Czytaj więcej »
  Paweł Plaszewski
  Przy uwzględnieniu najmiejszej ceny potencjalnego wykonawcy oraz 2,7km trasy, to cena za metr wyniesie… 38176.29 złotych!!! Przypomnijcie sobie cenę ~15km obwodnicy południe-wschód – artykuł można znaleźć na stronie Kuriera. Mieszkam od kilku lat w Gdańsku, gdzie nasz szanowny tow. Adamowicz ucieszył nas hiperTunelem pod Martwą (z wrażenia) Wisłą. „W Gdańsku otwarto tunel pod Martwą Wisłą. Budowa trwała cztery i pół roku i kosztowała około 900 milionów złotych. Tunel łączy dzielnicę Nowy Port z Trasą Sucharskiego.” – cytat z Onetu (kwiecień). Miał on usprawnić ruch w Gdańsku i tu wszystkich zaskocze… nie zmieniło się absolutnie nic – tak jak stałem w… Czytaj więcej »

  Za ile lat?

  27 miesięcy

  ❤️

  wpDiscuz