Jedyne w Polsce, uliczne, nocne legalne wyścigi w centrum miasta

  12

  www.rabatol.pl  Wyścigi NIGHT POWER to jedyne w Polsce wyścigi uliczne odbywające się w nocy na zamkniętej, publicznej arterii. W roku 2016 zawodnicy będą się ścigać na ul. Sikorskiego obok Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Do wyścigu na 1/8 mili (201m) stanie 100 załóg. Zawodnicy wystartują w kilku klasach. Wyścigi odbędą w dniu 11 czerwca, czyli podczas pierwszego dnia NIGHT POWER – Targi, Wyścigi, Drift! i będą trwały w godzinach 16:00-00:00. Strefa serwisowa (paddock) zlokalizowana zostanie na dachu Galerii Warmińskiej i będzie dostępna dla kibiców.

  PROGRAM WYŚCIGÓW

  8:00-12:00 – przyjmowanie zawodników do strefy serwisowej

  10:00 – otwarcie strefy serwisowej dla odwiedzających

  16:00 – rozpoczęcie wyścigów wg klas

  23:30 – zakończenie wyścigów

  23:45 – wręczenie nagród i zakończenie 1 dnia imprezy

  Organizator, Łukasz Wierciński zapytany o tegoroczne wyścigi opowiada: „W tym roku wracamy do pierwotnej formuły wyścigów NIGHT POWER, więc wyścigi odbędą się na dystansie 1/8 mili w godzinach popołudniowych oraz nocnych. O zwycięstwie w każdej klasie decyduje czas przejazdu, czyli zwycięża zawodnik, który pokona dystans 201m w najkrótszym czasie. Lista startowa wygląda bardzo ciekawie, ponieważ przekrój zawodników jest bardzo różnorodny. Na starcie zobaczymy specjalnie przygotowywane do wyścigów auta np VW Golf 2 z silnikiem 4.2L V8 o mocy 450KM jak również „supercary” typu Lamborghini, Ferrari czy Maserati. Dla kibiców będzie otwarta przez cały czas strefa serwisowa na dachu Galerii Warmińskiej, w której będzie można zobaczyć przygotowania zawodników do wyścigu. W tym roku mamy najlepszą obsadę aut ze wszystkich edycji NIGHT POWER”.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Centrum Miasta to Starówka z której zabiera się Półmaraton Jakubowy. Pod GW samochody mogą smrodzic do woli.

  Odbędzie się to przy Galerii? To może,żeby emocje były większe zróbcie wyścigi tramwajów

  a informacji dla kierowców brak o jakim odcinku dokładnie mowa w jakich godzinach jakie skrzyżowania beda zamknięte a najważniejsze czy Tramwaj wyłączą ?

  Od kiedy Galeria Warmińska stała się ‚centrum miasta’?

  Myślę, że chodzi o taki nieco kolokwialny zwrot określający granice administracyjne miasta, fakt, że to nie gdzieś na obrzeżach czy poza miastem, ale co ja tam wiem …

  No własnie.

  Jaki portal, takie dziennikarstwo 😀

  Dla mnie to tłumy ludzi, tłok, hałas, upał i smród spalin, ale może nie dostrzegam piękna tego wydarzenia 😉

  Mam tak samo z wybrzeżem – piasek i słona woda. Ale super 😉

  Nie dostrzegasz

  Szkoda że tego nie zobaczę

  Patryk Drumiński

  wpDiscuz