Olsztyńscy policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu skontrolowali sklep mieszczący się przy ul. Jagiellońskiej, w którym – jak wynika z informacji mieszkańców miasta – mają być sprzedawane dopalacze. W wyniku kontroli zarekwirowano kilkadziesiąt opakowań różnych produktów. Szczegółowe badania dadzą odpowiedź, czy zawarte w nich substancje są ujęte w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podczas wspólnej akcji policjanci z Wydziału Narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i inspektorzy sanepidu skontrolowali w Olsztynie sklep z wkładami do e-papierosów.

Funkcjonariusze mieli sygnały od mieszkańców, że w miejscu tym sprzedawane są szkodliwe dla zdrowia i życia tzw. dopalacze. W wyniku kontroli zarekwirowano blisko 40 opakowań różnych produktów. Zostaną one szczegółowo przebadane pod kątem zawartości substancji zabronionych i szkodliwych dla ludzi, występujących również w załączniku do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Przypomnijmy, że nowa, poprawiona i rozszerzona o 114 substancji ustawa obowiązuje od 1 lipca ubiegłego roku. Olsztyńscy policjanci i pracownicy sanepidu zapowiadają, że tego typu akcje będą kontynuowane.

dopalacze 2

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Wololo

Ale przeciez to sa rzeczy do robienia makiet o.O hehehehe

Robert Żygielewicz

A po co coś z tym robić? Tego sie nie wytępi. Apeluję o zdrowy rozsądek i zniesienie kretyńskich zakazów marihuany, dopalaczy, czy innych narkotyków. Ludzie mają wolną wolę i jak nie chcą to nie wezmą. Nawet najbardziej represyjna władza nie sprawi, że coś się zmieni. Głupich nie sieją.

Jan Kowalski

2 dniowy tydzien prac na propsie 🙂

Robert Żygielewicz

Socialism kills.

Mateusz Głowacki

Można wszystkiego zakazać i żyć jak w Wenezueli :V

Tomek Jankowski

Od kilku lat sprzedają tam ten syf, a teraz dopiero policja coś z tym robi, bo mają podejrzenia, że sprzedają dopalacze… 😀 Cyrk 😀

Tomasz Pitura

Kolejny przykład państwa represyjnego wobec uczciwych obywateli. Przedsiębiorca płacący uczciwie podatki i dający zatrudnienie potrafi „zwinąć” swój interes jedną decyzją urzędnika np. Konserwatora Zabytków, Urzędu Celnego, Inspektora Sanitarnego i wielu innych instytucji. Natomiast bezradne są instytucje represyjne wobec dilerów dopalaczy. Brakuje woli politycznej ewentualnie przychodzi mi jeszcze na myśl, ze osoby decyzyjne mają jakiś interes w tym aby podtrzymywać dopalacze na rynku. Wniosek nasuwa się samemu – łatwiej się w Polsce żyje cwaniaczkom i urzędnikom

wpDiscuz