W Olsztynie obchody Międzynarodowego Dnia Jogi będą miały miejsce już 5 czerwca.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Jogi obchodzonego w czerwcu już po raz drugi w Polsce, zapraszamy serdecznie wszystkich Olsztynian na Festiwal Jogi. Spotkajmy się w CRS Ukiel na Plaży Miejskiej aby poznać różne oblicza jogi!

Tylko tego dnia będziecie można poznać różne style jogi, spotkać się z nauczycielami i zdecydować czy joga może być czymś dla Was. A jeśli już ćwiczycie jogę będzie znakomita okazja do sprawdzenia się w innej odmianie jogi niż ta, którą praktykujecie.

Ponadto będzie możliwość spotkania z fizjoterapeutą i zadania mu nurtujących Was pytań. Poradą będzie też służyła osoba zajmująca się zielarstwem i zdrowym odżywianiem.

Jako że jedną z zasad jogi jest ahimsa czyli niekrzywdzenie – zarówno siebie jak i innych istot – nie zabraknie akcentu wegańskiego. Otwarte Klatki, które zajmują się obroną praw zwierząt oraz promowaniem diety roślinnej, przygotowały mnóstwo atrakcji dla małych i dużych joginów. Na ich stoisku m.in. spróbujecie pysznych dań kuchni wegańskiej, ozdobicie ciało henną, a dzieci spędzą czas na wspólnych grach i zabawach oraz będą mogły przeistoczyć się w ulubione zwierzątko przez pomalowanie twarzy.

Program Festiwalu Jogi:
10:30-11:15 – joga dla najmłodszych, prowadzenie Joanna Podolak
11:30-12:15 – joga śmiechu dla każdego, prowadzenie Justyna Cilulko-Dołęga i Gosia Brzóska
12:30-13:15 – joga akademicka, prowadzenie Joanna Podolak
13:30-14:15 – vinyasa joga, prowadzenie Asia Łotysz
14:30-15:15 – ashtanga vinyasa joga, prowadzenie Robert Kaczkowski
15:30-16:15 – sivananda joga, prowadzenie Monika Wojczulanis

Równocześnie zapraszamy na wydarzenia towarzyszące:
10:30-16:30 – atrakcje przygotowane przez Otwarte Klatki
10:30-12:30 – porady fizjoterapeuty
12:30-14:30 – porady zielarskie

WSTĘP WOLNY!

Jednocześnie informujemy wielbicieli Hatha Jogi z Giną oraz sympatyków bardziej kameralnych ćwiczeń, że zajęcia z Hatha Jogi odbędą się również na plaży nad jeziorem Kortowskim.

Joga cieszy się dużym powodzeniem pośród propozycji Olsztyn.Aktywnie! Część miejscowych instruktorów postanowiła świętować Międzynarodowy Dzień Jogi również z tymi, którzy do tej pory być może nie mieli okazji lub odwagi spróbować tej formy aktywności.