Funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim tylko dzięki szybkiej reakcji uniknął potrącenia przez pijanego kierowcę.

Funkcjonariusze pełniąc służbę na drodze wojewódzkiej nr 513 przystąpili do kontroli drogowej samochodu osobowego marki Volkswagen Passat. Kierowca zamiast zatrzymać się, przyspieszył i próbował przejechać funkcjonariusza. Mężczyzna z dużą prędkością odjechał w kierunku pobliskiej miejscowości. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. Kierowca auta wybiegł z samochodu i uciekł do domu. Mundurowi z PSG w Górowie nie odpuścili i pobiegli w stronę posesji. W mieszkaniu, uciekinier siedział już za stołem i na pytanie „dlaczego nie zatrzymał się do kontroli drogowej?”-stwierdził „bo chciałem cię przejechać”. Ponadto, okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu.

W związku z powyższym, dzisiaj prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza i jazdy pod wpływem alkoholu (art. 223§1 oraz art.178a §1 Kodeksu Karnego) oraz zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.