Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj popołudniu na ul. Żurawskiego w Olsztynie. Kierowca citroena potrącił przebiegającą przez jezdnię 9-latkę. Dziewczynka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Za spowodowanie wypadku 31-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło wczoraj (19.05) około godz. 17:00 na osiedlu przy ul. Żurawskiego.
Jadący od ul. Wilczyńskiego citroen potrącił przebiegającą przez jezdnię dziewczynkę. 9-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Według oświadczenia 31-letniego kierowcy, dziecko wybiegło zza innego pojazdu wprost pod jego auto. Mężczyzna był trzeźwy.

Trwa ustalanie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego kierowcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Janosik

Widze Gazeta już skazala kierowcę…. Skoro ktoś wbiegl pod samochod z Nienacka zza samochodow to jak można napisac ze kierowcy grozi kara 3 lat. Ogolnie beznadzieja…..

troll

kto zapłaci za zderzak? 9-letnia sprawczyni do paki!!!!

Trójgłowy Smok
Nie wierzę, ludzie… Wy umiecie czytać w ogóle? 😀 „Za spowodowanie wypadku drogowego kierowcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.” Dziecko wbiegło na ulicę spomiędzy samochodów, czyli… Kierowca jest niewinny, czyli… Nie pójdzie do więzienia, bo to nie jest jego wina, a dziecko (czyt. rodzice) zapłacą za szkody przez nie spowodowane. Jeżeli ktoś pójdzie siedzieć na 3 lata, to właśnie dziecko, bo to ono spowodowało wypadek. A swoją drogą, to co to za zdjęcie? W tej części Pieczewa nie ma takich ogrodzeń przy chodnikach, więc to nie jest zdjęcie z wypadku. Dodatkowo w miejscu wypadku są 2 skrzyżowania równorzędne i… Czytaj więcej »
Jarek

Nie było tam pasów. Zdjęcie samochodu wzięte z innego zdarzenia. Trochę rzetelności jak piszecie.

Adam

Dziecko które ma skończone 8 lat ma prawo poruszć się samo po ulicy

Adam

a was drodzy kierowcy nie uczyli że należy uważać przy przejściach dla pieszych

marek

„Kierowca citroena potrącił przebiegającą przez jezdnię 9-latkę” magiczne słowo to „przebiegająca”, czyli kierowca niewinny. Gdzie byli rodzice? Czy w szkołach już nie uczą, że zanim wejdziesz na ulice to trzeba kilka razy obejrzeć się w lewo i prawo? Masakra…

Antonina

Dokładnie, dlaczego to zawsze kierowca jest winny? Nawet jezeli wypadek spowodował bezmyślny pieszy… Skoro 9-Cio letniedziecko przebiega przez ulice, to powinno chodzić z rodzicami, którzy wezmą za nie odpowiedzialność. Człowiek zdaje prawo jazdy, prowadzi dobrze i zgodnie z przepisami, a taki dzieciak wybiegnie nie oglądając sie na przejściu i dostajesz do 3 lat. Za co? Chyba za niewinność.

Obywatelka !

No tak najlepiej obwinić kierowcę? A gdzie byli rodzice dziewczynki przebiegające przez ulicę? Z tego, co wiem to przechodzi się na ulicy w wyznaczonych miejscach. Rodzice trochę bardziej mogliby interesować się dziećmi. Ostatnio sama widziałam jak dziecko wbiegło prosto pod samochód nawet się nie oglądając, na szczęście kierowca zdążył wyhamować. Nie obwiniałabym kierowcy tylko rodziców. Jak nie potrafią dopilnować dzieci to niech nie robią!!

wpDiscuz