O tym, że policjanci są czujni nawet po służbie przekonał się 19-letni mieszkaniec Barczewo. Młody mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary z zakładzie poprawczym i został zatrzymany przez policjanta, który w czasie wolnym wybrał się na zakupy. Trzech innych mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali także policjanci z Olsztyna.

O tym, że policjanci są czujni nawet po służbie przekonał się 19-letni mieszkaniec Barczewa. Młody mężczyzna był bardzo zdziwiony gdy na ulicy Warmińskiej w Barczewie podszedł do niego mężczyzna w cywilnych ubraniach i oświadczył mu, że jest zatrzymany. Policjant wiedział, że wobec 19-latka został wydany nakaz doprowadzenia do zakładu poprawczego w Białymstoku.

Tomasz L. początkowo próbował zmylić policjanta podając mu fałszywe dane osobowe. Funkcjonariusz nie dał mu wiary bo znał go z wcześniejszych interwencji. Za wprowadzanie z błąd funkcjonariusza 19-latek został ukarany mandatem karnym. Dziś zgodnie z dyspozycją sądu zostanie odkonwojowany do zamkniętego zakładu.

Trzech innych poszukiwanych mężczyzn zatrzymali wczoraj także policjanci z Olsztyna. Wszyscy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż mają do odbycia kary pozbawienia wolności.