Mandatem karnym za kradzież został ukarany 22-letni mieszkaniec Olsztyna, który w ubiegły weekend wracając z imprezy postanowił ukraść donice z kwiatami z balkonu sąsiadki i postawić na swoim. Pokrzywdzona rozpoznała swoje kwiaty na balkonie sąsiada i wezwała na miejsce Policję.

Wczoraj (09.05) wieczorem policjanci pojechali na nietypową interwencję. Zgłaszająca oświadczyła, iż w ubiegły weekend, z balkonu zostały skradzione jej donice z kwiatami. W poniedziałek zauważyła swoje pelargonie na balkonie w pobliskim bloku. W związku z tym postanowiła wezwać policję.

Funkcjonariusze ustalili numer mieszkania do którego przynależy balkon na którym miały znajdować się skradzione rośliny. W środku zastali 22-latka, który na pytanie jak wszedł w posiadanie kwiatów stwierdził, że kupił je na portalu internetowym. Nie był w stanie jednak podać danych aukcji, pokazać ogłoszenia ani w jakikolwiek sposób potwierdzić swojej wersji zdarzeń.

Zgłaszająca była przekonana, że donice z kwiatami należą do niej. Wskazała charakterystyczny sposób posadzenia pelargonii, uszkodzenia donic oraz wzmocnienia ich konstrukcji własnej roboty. Była pewna, że należą do niej.

Kamil J. w końcu przyznał się do kradzieży kwiatów. Jak dodał, w miniony weekend wracała pijany z imprezy, zobaczył na balkonie pelargonie i postanowił je ukraść. Kwiaty tak mu się spodobały, że postawił je na swoim balkonie.

Za popełnione wykroczenie 22-latek został ukarany mandatem karnym. Właścicielka kwiatów odzyskała swoją własność i ponownie będzie mogła cieszyć się widokiem pelargonii na swoim balkonie.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Milena Brzostek

Takie czasy, że człowiek człowiekowi nawet porażki zazdrości….

Ania

sprawa w sam raz na poziom polskiej policji. Gratuluje sukcesu panowie…czuje sie bezpieczniej wiedzac ze pilnujecie kwiatkow na moim balkonie

NIKT

Ha ha wracała pijany…😂

Cezary Mierzejewski

Wyrwal chwasta kryminal 🙂

Patrycja Puszkarska

Piotr Studnicki Karolina Jakowicka hahahahaha

Piotr Studnicki

Tuska płeć ci się pomylila

Julia Weronika Grunwald

Daria Cieszyńska tym razem z donicy? :/

Emil Grela

od razu pijany

ale patola

hahahahahahah!! rozpoznala swoje kwiaty hahahh!

Marta Julia

Piotrek Jeger, brzmi znajomo

Piotrek Jeger

Marta Julia jak by wiek się zgadzał to bym się zastanowił czy na pewno wszystko pamiętam:)

Tomasz Feel Oczkowski

Nie wiem jak dam rade przeżyć reszte dnia po tej informacji..

wpDiscuz