Do końca roku olsztynianie i turyści będą mogli korzystać z bezpłatnych toalet w dwóch lokalach na Starym Mieście. To efekt umowy, którą Olsztyn podpisał z restauratorami.

Obiekty, które udostępniają swoje toalety to Restauracja Casablanca (ul. Zamkowa 5) oraz Browar Warmia (ul. Nowowiejskiego 15). Umowy obowiązują od 1 maja do końca roku.

Oba lokale sąsiadują z dużymi parkingami przy ul. Nowowiejskiego oraz Parkiem Podzamcze. Toalety są bez barier architektonicznych. Casablanca działa w godz. 10:00-22:00, a Browar Warmia między 12:00 a 23:00, a w soboty do północy). W obu obiektach jednorazowo może korzystać z toalet po kilkanaście osób. Na drzwiach restauracji pojawią się oznaczenia w języku polskim i angielskim informujące o bezpłatnej usłudze.

Niezależnie od dwóch nowych lokalizacji, w Olsztynie działają całoroczne toalety zlokalizowane na pl. Pułaskiego i w Parku Centralnym oraz pięć sezonowych (od marca do listopada) umiejscowionych na Targu Rybnym (dwie), przy ul. Okopowej, na Moście Jana oraz na rogu ul. Dąbrowszczaków i Mickiewicza.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Mateuszek Tursky

A potem tylko mandaciki za sikanie w miejscu publicznym 😉

Bogumiła Socha

Olsztyn to jedyne miasto jakie znam ktore juz od kilku dobrych lat ma darmowe toalety w centrum. Jestesmy mega do przodu w tej kwestii i tak trzymac! 🙂

Jeremiusz Dutkiewicz

Miasto wojewódzkie bez przyzwoitych parkingów i toalet w centrum jest tylko jedno, chwały nam to nie przynosi. Turyści z kraju i zagranicy beda zachwyceni widząc reklamy w stylu zupa i kupa.

wpDiscuz