Narodowy Dzień Zwycięstwa w Olsztynie

  0
  Fot. Marcin Kierul/Urząd Miasta Olsztyna.

  www.rabatol.pl  Jest jednym z najważniejszych dni w historii świata. 8 maja minie 71 lat od zakończenia II wojny światowej.

  Starannie uczesany, z monoklem w oku, otoczony przedstawicielami USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Związku Radzieckiego, feldmarszałek Wilhelm Keitel podpisuje kapitulację. To wydarzenie, które ponad siedem dekad temu miało miejsce w szkole saperów w Berlinie oznaczyło koniec traumy dziesiątków milionów ludzi.

  I choć walki na Dalekim Wschodzie trwały jeszcze do września, to zakończenie działań III Rzeszy w Europie stało się jedną z cezur w dziejach. Tę datę od poprzedniego roku w Polsce obchodzimy jako Narodowy Dzień Zwycięstwa.

  Będziemy go świętować także w stolicy regionu, której nie ominęły przecież działania wojenne. Uroczystości zaczną się w niedzielne południe na pl. Konsulatu Polskiego.

  Będzie podniesienie flagi, odegranie hymnu i apel pamięci. Nie zabraknie też okazji, by złożyć przed Kolumną Orła Białego wieńców.

  Zapraszamy na uroczystości wszystkich olsztynian! Przypominamy – początek uroczystości 8 maja (niedziela) o godz. 12:00 na pl. Konsulatu Polskiego.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  wpDiscuz